A zeller a megosztó zöldségek közé tartozik, az angol zellert vagy szárzellert többnyire szendvicsre tesszük, az egészségtudatosak pedig a reggeli turmixba, az illatos édeskömény még nem épült be igazán a mindennapi étkezésbe.
Egy kreatív séf viszont képes kihozni a maximumot belőlük, akár külön ételként, akár egymással keverve-vegyítve. Képes olyan fogást kreálni egy zellerből, hogy a megátalkodott húsimádók is kérnek még egy adagot belőle.

A zeller gumó régóta velünk van, de többnyire csak a húslevesben végzi ízesítőként. A napokban viszont meglepő fogások készültek belőle egy fiatal séf konyhájában.
Gondolták volna, hogy a sült zellerkrém leves remek kísérője a marinált édeskömény és szárzeller?

Igaz, kissé hihetetlennek tűnik, ezért fotósunk meg is örökítette a készítését, egy úttal bepillantást nyerhetnek abba is, hogyan készül a magazin gasztronómiai rovata.
Az ínycsiklandó receptekért érdemes lesz fellapozni a Kertbarát Magazin tavaszi számát.




