0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2025. november 9.

Sportot űztek a gazdák meglopásából

Japán egy régiójában több száz állatot és jó néhány mázsa gyümölcsöt loptak el gazdáktól az elmúlt néhány hónapban. A rendőrség több tucatnyi embert vett őrizetbe, akik közül sokakat más illegális tevékenységekkel is összefüggésbe hoztak.

13 vietnami állampolgárt tartóztatott le a japán rendőrség néhány napja a Tokiót is magában foglaló Kantó régióban: a csoport tagjai – nők és férfiak vegyesen – amellett, hogy lejárt tartózkodási engedéllyel rendelkeztek, összefüggésbe hozhatók a térségben igencsak elharapódzott állat- és gyümölcslopásokkal is.

A gyanú szerint a társaság csirkéket lopott és értékesített, ezt bizonyítja, hogy a rendőrök egy házkutatás során 30 lefagyasztott szárnyasra bukkantak. Mindez a szóban forgó régión belül Gunma prefektúrában történt – ott, ahol

az elmúlt néhány hónapban összesen 710 sertést, 140 csirkét és közel egy tonnányi körtét loptak el a gazdálkodóktól. A bejelentések alapján az őszibarack és a datolyaszilva is nagy népszerűségnek örvend a tolvajok körében.

Ugyanakkor nemcsak lopás, hanem illegális vágás, illetve húsfeldolgozás miatt is több tucatnyi vietnami állampolgár került a régió rendőreinek látókörébe az elmúlt időszakban. Köztük volt az a négy, egyébként műszaki gyakornokként dolgozó fiatal férfi is, akiknél a rendőrök azt követően tartottak házkutatást, hogy felfigyeltek rá, amint engedély nélkül árusítanak gyümölcsöt és húst a közösségi médiában. Tokiói lakóhelyüket átvizsgálva előkerült egy feldarabolt és lefagyasztott sertés, számos, a feldolgozáshoz használatos eszköz, valamint egy videófelvétel is, amin a férfiak láthatók, amint éppen malacot pörkölnek.

Forrás: japantoday.com