0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2025. április 25.

A hosszú élet titka is meglelhető a zuglói japánkertben

Az ország legautentikusabb és legrégebbi japánkertje tíz évnyi felújítási munka után lenyűgöző szépséggel és hangulattal várja a kertek csodálóit és a hosszú, boldog életre vágyókat. A fővárosban Zuglóban található csaknem 100 éves japánkertet a napokban ismét megnyílt a látogatók előtt.

A kertben a botanikai különlegességek mellett tórendszer, kőhidak, a tokioi japán császári kert kőlámpásainak másolatai, a Fuji-havas csúcsát szimbolizáló szikla- és növény építmény, Teknőcsziget, fedett lugas is található. A japánkert legidősebb fája egy korai juhar, amely 130-150 éves. A látogatókat leginkább a hatalmas „szoknyás” himalájai selyemfenyő nyűgözi le, botanikai kuriózumul pedig a kínai mamutfenyő szolgál.

E japánkert nem csupán szemet és lelket gyönyörködtető élményt kínál, hanem bepillantást enged a japán kultúrába is. A kertben található minden egyes építménynek, tónak, hídnak, szigetnek, kőlámpásának szimbolikus jelentése és üzenete van. Vallanak a férfi és női ideálról, az ember élet nehéz időszakairól, a természet csodálatáról, a földi és az égi boldogságról.

Videónkból megismerhetik a kert rejtett titkait, hiszen, ha kalauz nélkül sétálunk egy japánkertben, aligha értjük meg a fák, a kövek a forrás vagy éppen a kőlámpások üzenetét. Szakértőnk Gódorné Hazenauer Zita a kert gondozója, a Varga Márton Kertészeti és Földmérési Szakgimnázium tanára volt.

youtube://v/rVgAC2J8xz8

Az 1928-ban tervezett Japánkert mintájául a XIV-XV. századi Muromachi korszak kertépítészete szolgált. Építője Varga Márton a Kertészeti és Földmérési Szakiskola alapítója volt, aki a zuglói iskola területén hozta létre az ország napjaikban is leghitelesebb japánkertjét.

Forrás: magyarmezogazdasag.hu