Idő kérdése, hogy Ausztriában is egyre nagyobb számban megjelenjen az aranysakál, ezért a kutatók már most fel szeretnének készülni a sakálállomány kordában tartására. Ugyanis az aranysakál állománynövekedésének problémája a vadgazdálkodási, a természetvédelmi és az állattenyésztési ágazatokat egyaránt érinti.
A Nimród írta meg, hogy a SEFAG Zrt. munkatársai Zsitfapusztán fogadták az osztrák kutatókat, akik a különböző típusú élvefogó csapdák használatának módszertanát, hatékonyságát vizsgálják. A területbejárást követően a szakemberek visszatartó kábeles csapdákat és ládacsapdákat helyeztek ki, a csapdák közelébe pedig kamerákat szereltek fel. Ezt követően a kutatók négy héten át vizsgálják az aranysakál viselkedését, csapdához való viszonyulását, valamint ismereteket gyűjtenek a sakál élvefogó csapdával történő elfogásáról, de az is fontos szempont, hogy a különböző csapdák mennyire bizonyulnak sikeresnek.
Az osztrák kutatók nagyon várják a felmérés eredményeit, hiszen Ausztriában is egyre égetőbbé vált az aranysakál kérdése, a hazánkban szerzett tapasztalatok viszont bizonyosan segítenek e terjedő faj elleni védekezésben.