Az Agrico Magyarország Kft. magáncég, így nem engedheti meg magának, hogy ne fizessen időben a szállítónak. Az elmúlt harminc év alatt soha nem tartozott senkinek, ami ritka dolog még Európában is, fogalmazott Brém György.
Itt jön képbe az Evolution és az Esmee, és érkeznek az újak is. Az a tapasztalat, hogy a jól teljesítő fajta is elér egy zenitet, és onnan jön a visszaesés. Az Agricónál fontos a szelekció, amelynek során az a cél, hogy az adott fajta tíz év múlva is ugyanolyan minőséget adjon. Azt tudni kell, hogy Magyarország klímája nem ideális a burgonyatermesztésre, nyáron túl meleg van és száraz a levegő, ami segíti a levéltetvek és a vírusok terjedését. Igaz, az utóbbi években Hollandiában is tetten érhető a felmelegedés.

Vége a lejtmenetnek
Magyarországon a saját burgonyaszükségletünknek csak az egyharmadát termeljük meg, a lecsökkent területtel nem vagyunk önellátók. Pedig az „őskorban” még exportáltunk is például Romániába.
Régen olyan fajtákat termeltek, amelyek évtizedekig jelen voltak a piacon. Elég megemlíteni a Desireé-t vagy a Cleopatrát. Ez megváltozott, az új fajtákat viszont be kell mutatni, meg kell ismertetni a gazdákkal. Mivel alig vannak bemutatók, hívta fel a figyelmet Murai György, ez a feladat a területi képviselőkre hárul, akik mintákat adnak kipróbálásra a termelőknek.