„A mezőgazdasági ágazat érdekelt feleinek egyesíteniük kell erőfeszítéseiket a teljesítmény javítása és egy fenntarthatóbb uniós fehérjetermelési terv megvalósítása érdekében, új lehetőségeket kínálva az európai gazdáknak, hogy a kínálatot a változó kereslethez igazítsák” – mondta Andre Negreiros, a Corteva Agriscience közép- és kelet-európai vezetője a május utolsó napján Brüsszelben tartott, az Európai Takarmánygyártók Szövetsége (FEFAC) 68. nyilvános éves találkozóján tartott „Az EU fehérjenövényeinek növekedési potenciálja és a gazdák eszközkészlete” című panelbeszélgetésen. fehérjenövény
A rendezvény során az Európai Bizottság és az értékláncban részt vevő partnerek iparági szakértői tartalmas vitát és megbeszéléseket kezdeményeztek az uniós állattenyésztési és takarmányipar jövőbeni irányáról, az uniós állattenyésztési ágazat fenntartható és nyereséges zöld átállásának elősegítése érdekében.
„A helyi mezőgazdaság előmozdításával növeljük stratégiai függetlenségünket és támogatjuk a vidéki gazdaságokat. Ez a helyi megközelítés összhangban van az EU fenntartható, körforgásos gazdaság iránti elkötelezettségével, és az ellátási láncban az üvegházhatású gázok kibocsátásának minimalizálásával hozzájárul az éghajlatvédelmi célok eléréséhez” – mondta Andre Negreiros, kiemelve, hogy az európai növényfehérje-ágazatnak versenyképesnek, kiváló minőségűnek és a számos gazdasági, környezeti, éghajlati és technológiai kihívással szemben rugalmasnak kell lennie.
– tette hozzá Andre. Megemlítette, hogy olyan következetes uniós keretrendszerre van szükség, amely lehetővé teszi az európai fehérje-értékláncok versenyképességét, beleértve a megfelelő eszközöket és a kitűzött célokat, valamint az érintett felek számára érdemi és hosszú távú ösztönzőket. Elengedhetetlen továbbá egy olyan egyensúly kialakítása, amely nyomon követi az élelmiszer-növényi fehérje előállítását és felhasználását, valamint a versenyképes kutatás és fejlesztés innovációbarát keretének kialakítása, amely lehetővé teszi a legkorszerűbb nemesítési módszerek, többek között az új génszerkesztési technikák (NGT-k) alkalmazását.
A Corteva, mint globális tisztán mezőgazdasági vállalat, segít a gazdáknak abban, hogy földjeiken maximalizálják a termelékenységet és reagáljanak a változó körülményekre. A vállalat olyan gazdag termékportfólióval rendelkezik, amelyet stratégiailag az élelmiszer-biztonság erősítésére és a megújuló üzemanyagokra való áttérés támogatására terveztek. A vállalat naponta közel 4 millió dollárt fektet kutatás-fejlesztésbe, növelve a gazdálkodók hozzáférését a tudományos alapú eszközökhöz és technológiákhoz világszerte. fehérjenövény
Ez is érdekelheti: