Ennek megfelelően a jövő nagy mezőgazdasági üzletágává válhat a vörös alga termesztése, 2030-ra akár a 12 milliárd dolláros forgalmat is elérheti.
Az Amerikai Egyesült Államokban, pontosabban Hawaii szigetén új módszert találtak ki arra, hogy csökkentsék a szarvasmarha-tenyésztés metánkibocsátását. Ehhez a vörös algát kezdték el alkalmazni, az állatállomány takarmányába keverve. Nem is akármilyen mértékben segített ez a tengeri növény,

Komoly üzletággá válhat a vörös alga termesztése
Nem csak az jó hír, hogy van természetes megoldás a marhatelepek metánkibocsátásának csökkentéséhez, de az is, hogy az erre alkalmas vörös alga termeszthető. Sőt, egyre nagyobb üzlet, hiszen nem csak a marháknak, de az emberek számára is jótékony hatásokkal bír. A Világbank becslése szerint 2030-ra az algatermesztés 12 milliárd dolláros üzletté terebélyesedik.
A Globális Metán Vállalást (Global Methane Pledge) a 2021-es COP26 konferencia hívta életre. A paktumot 155 ország írta alá, és vállalta, hogy csökkenti metánkibocsátását, amihez az agráriumban is változásokra van szükség, ugyanis ez az ágazat adja a teljes kibocsátás 37%-át. A dilemma egyszerű,
Az alga ilyen jellegű hatása nem teljesen újdonság, korábbi tanulmányok már sejtették, milyen hatása lesz, a mostani tesztnek inkább a számszerű eredménye lehet meglepő. Az algatermesztés ennek megfelelően már elindult, de egyelőre gyerekcipőben jár.
A vörös alga az emberi szervezetre is jótékony hatást gyakorol, hiszen nagy mennyiségű kalciumot tartalmaz.