A nyílt nap alkalmával idén rendezett veterán gépek felvonulása pedig különösen vonzotta a gépkedvelőket, „veterán-szerelmeseket”. Szakmabeliek (gépészek, gépgyűjtők), de laikusok, gyerekes családok is szívesen jöttek el, és nézték meg a felvonulás után a folyamatosan gyarapodó gyűjteményt, hallgatták meg Farkas László érdekes, szakmailag hiteles gépbemutatóját, történeteit az eszközök, gépek beszerzéséről, „előéletéről”, működésük különlegességeiről ízes, lebilincselő előadásában.
A motorikus erőgépek gyűjtése kiegészült a kézi eszközökével, és az azokat előállító iparosok eszközeivel, dokumentumaival. Szorosan kapcsolódott hozzá a paraszti élet tárgyi eszközeinek gyűjteményezése is, ezáltal még szélesebb körűvé vált a magángyűjtemény. Ezek után vált szükségessé egy, a ma is látható kiállítási csarnok építése, amelyre 2013/2014-ben nyílt lehetőség. 2014-ben, éppen 10 éve, a múzeumot Hentz Károly, a gödöllői Mezőgazdasági Eszköz- és Gépfejlődéstörténeti Szakmúzeum akkori igazgatója és Kádár Zoltán, a mezőkövesdi Hajdu Ráfis János Mezőgazdasági Gépmúzeum vezetője nyitotta meg a nagyközönség számára.
Az idei rendezvény reggel 8 órakor a Jászkiséri Piactéren való gépes gyülekezéssel, majd a veterán-felvonulással indult. A felvonuló járművek (traktorok, csettegők, motorok stb.) 9 órakor indultak, tettek egy rövid „kört” a város utcáin, majd érkeztek a múzeumhoz, a Farkas család portájához.
Az idei nyílt napra immár 12. alkalommal került sor, és ahogy mindig, a korábban kiállítottak mellett új, újonnan restaurált eszközöket is láthattak az érdeklődők. A gyűjtemény folyamatosan bővül; minden évben elhozza magyar gyártmányú motorkerékpárjait (Pannóniák, Csepelek) Gyephár Róbert jászkiséri gyűjtő, és a régi traktorok, erőgépek (Hofherrek, Dutrák) is megtekinthetők a családi házzal szomszédos telken.
Ahogy Farkas László mondta: „a paraszt iparos is volt” (mivel rákényszerült). Jó volna, ha a legfiatalabb generációt is meg lehetne „fertőzni” az itt látottak, hallottak, tapasztaltak alapján a kézműves munka élményével, sikerélményével. Ezért szeretné, ha minél több általános iskolás látogatna el a múzeumba, ismerkedne meg apái, nagyapái munkaeszközeivel.
Lukácsi György polgármester köszöntője után ígéretet tett rá, hogy ezt a kérést továbbítja az iskolához. Tóth Ernő kertészmérnök bejelentette, hogy tavaly átadta a stafétabotot Farkas Lászlónak a Hajdu Ráfis János Mezőgazdasági Gépmúzeum minden ősszel megrendezett rendezvénye, az Országos Mezőgazdasági Gépésztalálkozó stabilmotor bemutatójának levezénylésére.
Farkas László tárlatvezetésen mutatta be a gyűjteménye legszebb (restaurált, működőképes) darabjait a legrégebbi Lábassy-féle ekétől a lokomobilokig. A faeszközöktől (villák, gereblyék stb.) a fa és vas kombinációjával készült eszközökön (vetőpuskák, darálók, morzsolók stb.) keresztül a stabilmotorokig, lokomobilokig, traktorokig mindenről kaphattak tájékoztatást az érdeklődők. Réz Gyula, a Magyar Mezőgazdasági Múzeum volt főmuzeológusa sokat segített a kezdet kezdetén Farkas Lászlónak a gyűjtemény elrendezésében. Kedves kis történet – amit Farkas László megosztott a látogatókkal –, hogy
A gyűjteményben jelenleg is van még annyi javításra, felújításra, restaurálásra váró gép, motor, ami még vagy 30 évre elegendő munkát ad a „gazdának”. Egy év múlva ismét lesz nyílt nap, ismét lesznek újabb restaurált (meg talán újonnan beszerzett) példányok, úgyhogy: „jövőre veletek ugyanitt” – búcsúzott el a vendégektől Farkas László.