0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2025. február 11.

Kenya bővítené piacát

Az exportkereskedelem elmúlt évhez képest tapasztalt növekedése után Kenya új piacok felé nyitna kertészeti termékeivel.

Míg Kenya 2023 első negyedévében körülbelül 171 ezer tonna kertészeti terméket szállított külföldre, az idén ugyanebben az időszakban 208 ezer tonnát. Az ebből származó bevétele 2024 első három hónapjában 351 millió dollár volt, ami 14,3%-kal meghaladta az előző évit.

Az ország központi bankja által kiadott adatok alapján látható emelkedés az európai és ázsiai piacokra irányuló megnövekedett kiszállításnak köszönhető.

Legfőbb termékeik a zöldségek, gyümölcsök és a vágott virágok. Európában a legnagyobb vásárlóik Hollandia és az Egyesült Királyság, Ázsiában pedig Kína, India, valamint Kazahsztán. Etiópiával, Ruandával, Tanzániával és Ugandával együttműködve új piacokat is keresnek, különösen Afrikában.

kukorica
Fotó: Unsplash

Ez is érdekelheti:

Kérik a sárgadinnyét

Csitkenye: az erdő aranya

Forrás: Kertészet és Szőlészet/capitalfm.co.ke

Szaklap, amelyben a cikk megjelent:

Magazin ajánló: