A kemény teleket is jól bírja a téli jázmin (Jasminum nudiflorum), amelynek tudományos neve magyarul csupaszvirágút jelent, virágait ugyanis még lombfakadás előtt, levél nélküli ágon, pirosas hegyű bimbóból hozza.
Közepes termetű, 1,5-2 méterre növő lombhullató cserje. Ha van támasztéka, akár 3-4 méter magasra is felfuttatható. Ívesen visszahajló, elfekvő, zöld színű négyszögletes vesszői és keresztben átellenes, hármasan összetett, ovális levelei vannak.
A téli jázmin virágzása jellemzően február elejétől áprilisig tart.
Ha az enyhe napokat kemény fagyok váltják fel, akkor ezek a virágok megfagynak, de a virágzás folytatódik, tavaszig sorra bontja szirmait.

Illata csak enyhén érezhető. Virágzás után díszítőértékét érdekes, ívesen lehajló, sűrű ágrendszere adja. Vesszői a földre érve legyökeresednek, ezért talajtakarónak, rézsűk befuttatására is ideális. Alacsony, nyírott sövénynek is alkalmas, jól viseli a metszést, formázást, amire elvirágzás után kell sort keríteni.
Fagymentes időszakban bármikor ültethető, de ha tavasszal telepítjük, akkor már valószínűleg a következő télen virágzik. Az ültetés után a második évtől el kell kezdeni metszeni. A téli jázmint lehet gond nélkül cserépben, vagy nagyobb termesztőedényben is tartani.
Több betegségével találkozhatunk, mint a szinte minden növényen feltűnő lisztharmat, a cerkospórás betegség (Cercospora zonata) és egy baktériumos betegsége (Pseudomonas syringae) is van.
