0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2024. október 3.

Hogyan éljük túl a kényszerpihenőt?

A kényszerpihenő segítséget nyújthat a betegségekből való gyorsabb felépülésben, vagy a fertőzések elkerülése érdekében, vagy a zord időjárási körülmények miatt válhat szükségessé.

Nagyon fontos a nyugalom

A kényszerpihenő alatt nem jó, ha lovunk látja a többi lovat a legelőn vagy a karámokban, vagy egyéb tevékenységek közben, mert ez olyan, mint amikor egy ínycsiklandó süteményt tesznek elénk, de nem ehetjük meg.

Ha lovunk látja maga körül a nyüzsgést, de nem lehet részese, az a frusztrációjából fakadó viselkedési problémákat okozhat nála. Ha boxfogságra ítélt ló van az istállóban, igyekezzünk tekintettel lenni rá, lehetőség szerint kerüljük el lovunkkal, ne az ő boxa előtt ápoljuk, szerszámozzuk saját lovunkat! Viszonylag olcsó megoldás segíthet a bezártságra ítélt lovunk társasághiánya leküzdésében, ez pedig a tükör. Vigyázat, az istállóban használatos tükör nem üvegből készül, hanem műanyagból! Csak óvatosan próbáljuk ki, ugyanis nem minden ló szereti, akár meg is támadhatja a tükörképét, főleg, ha mén. Mégis érdemes próbát tenni, mert amelyik lónál beválik, annál drámai változás történhet: az addig stresszes ló megnyugszik, és az új „társ” hosszú időre le tudja kötni az unatkozó lovat.

Nyolc további tipp, amellyel segíthetünk lovunknak megbirkózni a boxpihenővel:
  1. Csökkentsük a koncentrátumok mennyiségét és emeljük a rostokét lovunk étrendjében.
  2. Fontoljuk meg a pro- és prebiotikumokat tartalmazó, emésztést segítő táplálék-kiegészítők adását.
  3. Tegyük érdekessé az étkezéseket, adjunk pl. répát, almát kiegészítésként. Az étvágy javításáért adhatunk mentát, szárított gyümölcsöket, gyógynövényeket is.
  4. Sok ló szereti, ha szól a rádió napközben.
  5. Répa, vagy alma fellógatása madzaggal igazán olcsó megoldás és nagyon jó unaloműző játék.
  6. Adjunk lovunknak extra figyelmet minden nap. Ápoljuk, masszírozzuk, töltsünk vele sok időt. A legjobb, ha a megszokott időbeosztásban is foglalkozunk vele. Tehát, ha mindig délután háromkor lovagoltuk, akkor erre az időpontra időzítsük az ápolást. Mivel a lovak nem szeretik a változást, fontos, hogy a napi rutinja, amennyire csak lehet, megmaradjon.
  7. Ösztönözzük lovunkat a folyadékbevitelre, áztassuk be a szénáját, egyéb takarmányát, mindig legyen előtte nyalósó.
  8. Felügyeljük az unaloműző játékokat, korlátozzuk ezek használatát, így elkerülhetjük, hogy lovunk megunja őket.
ló
Fotó: Somogyvári Anett
Forrás: magyarmezogazdasag.hu

Magazin ajánló: