A szőlő metszése című könyvének negyedik átdolgozott kiadása 1965-ben, A szőlő metszése, fitotechnikai műveletei címû könyve 1983-ban, 1990-ben a Szőlőfajta-ismeret és-használat című, Zilai Jánossal írt könyve nyerte el a Nemzetközi Szőlő- és Borhivatal díját. Több nemzetközi szervezet (OIV, ISO, IBPGR, FAO, SITEVI) munkájában vett részt, mint bizottsági tag vagy szakértő.

Ezt követően fia, Csepregi András emlékezett édesapjáról. Mint elmondta, Békéscsabán tanárai korán felfigyeltek tehetségére, s nem engedték elkallódni. A pozitív életszemlélet egész életén át elkísérte. Baráti kapcsolatot ápolt munkatársaival, igyekezett mindenkit segíteni, jót tenni. A rendet nem csak a külsőségekben, hanem az emberi fejekben is becsülte. Intuitív és kreatív ember volt, aki életét nagy tempóban élte. Sokszor volt stresszes, de ezt kífelé soha nem mutatta.

A család barátjának, Zilai Zoltánnak, aki az örök társszerző, Zilai János fia, és akinek saját életében is fontos szerepet töltött be a professzor, elmondta, jó humorú ember volt, aki sok derűs pillanatnak volt középpontja.
A szakma iránti nagy alázat jellemezte.
A megemlékezés sorát Kovács Tibor, a tarcali Kutatóintézet igazgatója zárta, aki mint tanítvány és volt kolléga hálával emlékezett meg a professzor úrról, aki jó tanárként pályára állította őt.