Kovács Zsolt amellett, hogy az Fővárosi Állat- és Növénykert lapjának, az Állatvilág magazinnak a főszerkesztője, rendszeresen ír a Kistermelők Lapjába is. Ezen írásait a magyarmezogazdasag.hu-n is rendszeresen olvashatják az érdeklődők (legutóbbi írása itt érhető el).
Az Állatkerti história című könyvét a hétvégén mutatták be az állatkertben. A kötet egy izgalmas utazás időben és térben, az egykori királyi vadasparkoktól a legmodernebb zoológiai bemutatókig. Nemcsak saját – önmagában sem csekély – tapasztalataira és emlékeire támaszkodik benne, hanem behatóan tanulmányozta az idevágó szakirodalmat, és tolmácsolja számos ma élő, illetve néhai szakember szavait is, akik közül sokat van vagy volt szerencséje személyesen ismerni. Részben talán ennek is köszönhető, hogy
lassan úgy magával ragadja a zootörténelem áradó folyama, hogy le sem tudja tenni a kötetet. Megismerhet belőle izgalmas, szomorú vagy éppen hátborzongató részleteket az állatkerti állattartás múltjából, érdekes adatokat, tényeket, műhelytitkokat, amelyekre esetleg nem is gondolt, és választ találhat olyan kérdésekre, amelyek már régóta furdalják az oldalát, de nem tudta kinek feltenni őket. Egyszersmind betekintést nyerhet a modern állatkertek sokrétű szerepébe a veszélyeztetett fajok megőrzése és az emberek szemléletformálása terén, némelyik szóba kerülő állatfaj természetvédelmi helyzetéről is áttekintést kaphat, valamint azt is megtudhatja, hová érdemes a közelben zoológiai kirándulást tennie. Ehhez hasonló összefoglaló könyv az állatkertek világáról nemigen született még.
A hétvégi könyvbemutatón egy másik kötet is rivaldafénybe került. Dr. Sós Endre és dr. Tóth Tamás Változó vadvilág című műve egy adott terület élővilágának változásaira koncentrál. Ugyanis a fajösszetétel nem állandó, a klimatikus viszonyok, élőhelyi adottságok és az emberi tényező mind-mind hatással vannak rá. Az érdeklődők mindkét könyvet megtalálják az Állatkert ajándékboltjában.