Szinte elképzelhetetlen a nyaralás főtt kukorica nélkül. A zsenge csemegekukorica könnyű és élvezetes nyári étel, főve, grillezve vagy salátákban fogyaszthatjuk. Minél frissebben használjuk fel, annál édesebb.
A csemegekukorica áprilistól júniusig vethető, 10-14 naponként. A különböző fajták érésideje a vetéstől számított 65-100 nap, ennek figyelembevételével tervezzük meg a vetésnaptárunkat.
A legkedveltebbek manapság a szuper édes fajták, amelyek nemcsak édesebbek, hanem roppanó szemű kukoricák. Ezek őrzik meg legjobban a minőségüket, hosszabb ideig takaríthatók be optimális állapotban. A jó tulajdonságoknak a fajták hidegérzékenységével és kevésbé életerős csíranövényeivel fizetjük meg az árát, vagyis termesztésükre jobban kell figyelni. Az is fontos az esetükben, hogy ne keveredjenek normál édes fajtákkal, mert a keresztbeporzás miatt a csövek nem fejlődnek megfelelően és a minőségük is elmarad a várttól. Biztonságos védőtávolságnak a 90 métert tartják, ugyanis a kukorica szélporozta növény, tehát a virágpora messzire eljut a szél segítségével. A kertben viszont inkább az időbeli elválasztást alkalmazhatjuk, vagyis törekedjünk arra, hogy ne egy időben virágozzanak az elültetett fajták.
Fontos, hogy legalább hat órán keresztül süsse a nap a növényeket. Jó szerkezetű, tápanyagban gazdag, kissé savanyú vagy semleges kémhatású (5,8-7 pH) talajban fejlődik a legjobban. A talajszerkezetet és humusztartalmat tavasszal, vetés előtt komposzt bekeverésével javíthatjuk, és vetés előtt adagoljunk káliumtúlsúlyos műtrágyát. Ne ültessük a kukoricát frissen szerves trágyázott földbe.
Akkor jön el a vetés ideje, amikor a talaj hőmérséklete meghaladja a 15 °C-ot. Hideg, nedves talajban könnyen megfertőződnek a magok vagy a csíranövények. A magokat 2-3 cm mélyre vessük, az ajánlott sor- és tőtávolság 70×20 cm. Fontos, hogy ne sorba, hanem legalább négysoros blokkokba ültessük a fajtákat, a biztonságos megporzás érdekében.
Házikertben érdemes lehet palántázni is a csemegekukoricát, vagyis előnevelt palántákat ültetni. Erre az első vetéseknél, illetve a nyári vetéseknél érdemes gondolni, mert így kivédhetjük a tavaszi hideget vagy a nyári szárazságot. Mindkettő hátráltatja ugyanis a csírázást.