A termesztés egyik kulcsa a rovarkártevők elleni védekezés, ahol jelenleg csupán néhány piretroid és acetamiprid hatóanyagú készítmény áll rendelkezésre állománykezelésre, emellett a hosszú távú és egyoldalú szerhasználatnak köszönhetően mára rezisztencia alakult ki bizonyos piretroidokkal szemben a repcefénybogár esetében.
A tavaszi felmelegedéssel e kártevők is megjelennek az állományokban, és általában a virágzás előtt okoznak problémát. Bizonyos években már nagyon korán feltűnnek a repcetáblákon, tojásaikat a bimbókba rakják, ahonnan lárváik 4-9 nap alatt kelnek ki.
Nemcsak a lárvák, hanem a kifejlett bogarak is károsítják a bimbókat, mivel érési táplálkozásukhoz pollenre van szükségük.

Ha még zöldbimbós állapotban a későbbi (akár hatástalan) piretroidos kezelés helyett
még meg tudjuk akadályozni a kártevő térhódítását.
és akár virágzásig megvédi az állományt a kártevőtől, mely azt követően már nem okoz kárt.

Az imágók betelepedésének időszakában,
kijuttatva hatékony védelmet biztosít a fénybogár kártétele ellen. A készítmény
kijuttatása a repce sárgabimbós állapotának végéig (BBCH 59) engedélyezett.
A fentieken túl miért érdemes a Leptostar® rovarölő szert választani?
✓ Gyors hatású, tartós védelmet nyújtó megoldás a jól bevált acetamiprid hatóanyagra alapozva.
✓ Széles kultúrapalettán alkalmazható (A repcén túl kalászosokban, napraforgóban, kukoricában, zöldség- és gyümölcsfélékben is.)
✓ Számos rovarkártevő ellen bevethető a kártevők különböző fejlődési szakaszában.
✓ A költségtakarékosan beszerezhető készítmény felhasználásához a KITE Zrt. szaktanácsadói széles körű és szakszerű segítséget nyújtanak partnerei részére.
A Leptostar® 200 SL gyártója és az engedélyokirat tulajdonosa: QEMETICA Agricultural Solutions Poland S.A. A növényvédő szerek felhasználása kizárólag a biztonsági előírások betartásával történhet! Kérjük, mindig kövesse a címkén leírt figyelmeztetéseket és felhasználási útmutatót!
Szöveg: Vartek Cintia, kereskedelmi koordinátor
(x)