A shatavari (Asparagus racemosus) az általunk is jól ismert közönséges spárga távoli rokona, akit a gyógyfüvek királynője címmel is illetnek. Több ősi vallási szöveg is megemlíti, mint például a Rig Véda és az Atharva Véda. Indiában évezredek óta használják, mert fokozza a fizikai erőt, a termékenységet és javítja az emlékezetet. Az ájurvéda egyik legfőbb erősítőszere, a nők részére fenntartott legfontosabb gyógynövény. Talán ezért is kevésbé ismert, hogy az erősebbik nem képviselői számára is áldásos tud lenni. Lássuk csak miért!
Növeli az alkalmazkodóképességet
Valószínűleg adaptogén, tehát segítheti a szervezetet a fizikai, a kémiai és a lelki stresszhez való alkalmazkodásban. Szabályozza a mellékvese, a hipotalamusz és a hipofízis működését. Erőteljes hatást gyakorol az egészségi állapot javítására és a stressztűrés fokozására.
Támogatja a védelmünket
Növeli az energiaszintet, az izomerőt és támogatja az immunrendszert.
Fokozza az emésztés hatékonyságát
Nyugtatja az emésztőrendszert, erősíti a nyálkahártyák ellenállóképességét. Védi a gyomrot, segít a gyomorfekély megelőzésében és kezelésében. Megakadályozza a gázképződést, enyhíti a has feszülését. Élelmi rostjai támogatják a bélrendszert, és mivel megakadályozzák a túlevést, fokozhatják a testsúlycsökkentés mértékét.
Megküzd a köhögéssel
Erősíti a tüdőt, javulást eredményezhet légzési nehézség esetén, enyhíti a légutak izgalmát, csillapítja a köhögést és segít feloldani a nehezen felköhöghető nyálkát. Természetes gyógymódnak tekintik megfázás és influenza esetén.