
„A bolygatás és az enyhe idő miatt a denevérek elég aktívak voltak, ezért gyorsan dobozba raktuk őket. Többségük egy vastag, odvas ág belsejében kapaszkodott, őket ezzel együtt sikerült megmenteni” – számolt be Erdős Sarolta, természetvédelmi őrkerület-vezető.
Az állatokat a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság egyik közeli mesterséges denevértornyában helyezték el, ahol tovább folytathatják a hamarosan véget érő telelésüket.
A kertészeti munkák során tél végén gyakran vágnak ki öreg, balesetveszélyessé vált fákat. Ilyenkor gondolni kell arra is, hogy az odvas fákban állatok lakhatnak. Ha ilyen esetben denevért vagy mókust találunk, mindenképpen szóljunk szakembernek.
Magyarországon minden denevérfaj, beleértve a rőt koraidenevért is, védett vagy fokozottan védett.



