0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2024. október 5.

Nálunk is élnek farkasok

A nagyragadozók közül a farkas hazánkban még mindig ritka, de állománya növekszik, főként az Északi-középhegység erdeiben él.

Falkában él, de monogám

Főleg a nagy kiterjedésű, de nyitott erdőségeket, hegyvidékeket kedveli. A tűlevelű erdők zónájában a mocsaras-lápos részek az elsődleges tartózkodási helyei. Táplálékkeresés, vándorlás közben előszeretettel használja megszokott útvonalait a hegygerinceken és a vízközeli területeken, ahol a hótakaró kisebb. Elterjedési területén számos egymástól különböző élőhelytípusban megtalálható. A tajgán és a tundrán éppúgy megél, mint a sztyeppvidéken, a közép-ázsiai sivatagokban, vagy a Pamír sziklái közt. Jól alkalmazkodik az ember közelségéhez, megjelenése a lakott területek közelében sem kivételes.

Elsődleges hazai élőhelyei az Északi-középhegység erdősült, vadban dús, és legeltetett állatállományban is az átlagosnál gazdagabb erdőségek, illetve korábbi, a 20. század utolsó évtizedeinek megfigyelései alapján a nagy kiterjedésű alföldi telepített erdők.

Folyamatosan növekszik a többnyire kifejezetten emberi hatás alatt álló (azaz gazdálkodással erősen befolyásolt) élőhelyeken való megjelenése és megtelepedése is.

Fotó: Surányi Linda, Budakeszi Vadaspark

 

Forrás: A Mi Erdőnk

Szaklap, amelyben a cikk megjelent:

Magazin ajánló: