A brokkolinak többek közt olyan jótékony hatásai vannak, mint a cukorbetegség és a rák kockázatának csökkentése. Mindez a benne található fitokémiai anyagoknak köszönhető, mint a glükozinolátok és az izotiocianátok. Ezenkívül nemrégiben beszámoltak az emlősök (beleértve az embert is) belső poliszulfid termeléséről, és arról, hogy ezek a bioaktív anyagok erős antioxidánsként és a redox jelzőmolekulák fontos szabályozójaként működnek in vivo. Eddig azonban kevés tanulmány vizsgálta a brokkoli csírák poliszulfid tartalmát – írja a Phys.org.
Shingo Kasamatsu egyetemi adjunktus és Hideshi Ihara professzor az Osaka Metropolitan Egyetem Tudományos Doktori Iskolájából egy olyan kutatást vezetett, mely a brokkoli csíranövények poliszulfid tartalmát vizsgálta a csírázástól a növekedésig. Korábbi munkájukra alapozva megállapították, hogy a keresztesvirágúakban nagy mennyiségben vannak jelen poliszulfid molekulák. Eredményeiket a Redox Biology szaklapban tették közzé
Ráadásul számos eddig ismeretlen, meghatározhatatlan molekulaszerkezetű poliszulfidot fedeztek fel. Mindez arra enged következtetni, hogy a brokkoli mikrozöldek magas poliszulfid tartalma hozzájárul az egészségvédő hatásához.
Kasamatsu kijelentette: „A brokkoli magvak csíráztatása során a poliszulfidtartalom jelentős növekedésének felfedezése teljesen véletlenszerű és nagyon meglepő volt. Ez a felfedezés arra utal, hogy a poliszulfidok fontos szerepet játszhatnak a növények csírázási és növekedési folyamatában.”
A kutató azt is hozzátette, hogy