Strasszer József ugyanakkor felhívta a figyelmet arra is, hogy minden eszköz csak akkor ér valamit, ha megfelelően használják is, és a belőle nyert adatokból ténylegesen dolgoznak.
A döntéstámogató rendszerek, amelyek több ezer vagy akár millió gazdaság adatait dolgozzák fel, ráadásul a gazdáknak időt takarítanak meg azáltal, hogy elvégzik helyettük az elemzéseket, az adatokra alapozva objektív döntéseket lehet meghozni legyen szó akár a termékenyítés idejéről vagy a hízók megfelelő súlyban való szállítási idejének meghatározásáról.
A takarmányipar képviseletében Gregosits Balázs, a Vitafort Zrt.kutatás-fejlesztési igazgatója elmondta, hogy cégük 400 nagyüzemi szarvasmarhatartó gazdasággal áll kapcsolatban, ami tevékenységük 60 százalékát adja, 30 százalékban a sertéstartók takarmányigényeit elégítik ki, a fennmaradó részben pedig a baromfiszektort szolgálják ki.
Az igazgató kitért azokra a kutatási projektekre, amelyeket parnereikkel az egészségügyi státusz és a termelés összefüggéseivel kapcsolatosan folytatnak. Egyik fejlesztésükben különböző precíziós, digitális technológiákkal (szívritmus-érzékelés, lépésszámlálás, kamerarendszer) gyűjtött adatokra és biokémiai vizsgálatokra alapozva mesterséges intelligencia segítségével hoznak létre egy