Szabari Miklós a MATE tanszékvezetője, gyakorló szakemberként is kijelentette, hogy az állattartónak azzal kell igazán foglalkoznia, ami mind a költségeket tekintve, mind szakmailag a legnagyobb arányban befolyásolja a termelési eredményt, ez pedig a takarmányozás. „Sokkal könnyebb itt eredményt elérni, mint azokkal a pici dolgokkal, amik esetleg csak 1-2 százalékban jelennek meg az eredményben” – fogalmazott, és hangsúlyozta, hogy a naponta megjelenő újdonságok új kihívást adnak az egyetemen dolgozóknak, hogy erre felkészítsük a hallgatókat.
Pajor Gábor, a Magyarországi Precíziós Állattartásért Egyesület elnöke állatorvos és adatelemző, aki számára a technológia azt jelenti, hogy minél több nyers adatot lehessen a különböző rendszerekből kinyerni, amelyeket utána mindenféle matematikai, statisztikai módszerekkel elemezni lehet, és ebből olyan rejtett összefüggések derülhetnek ki, amelyek egyébként nem láthatók. Ezek kimutatása révén pedig rá lehet jönni, hogy mely tényezők rontják a termelési eredményeket és mely tényezők javítják.
„Kétféle technológiát támogatunk – mondta az elnök. Azt, amelyik a lehető legtöbb egyedi információt adja akár egyedi állatokról is, és minél pontosabban és sűrűbben jönnek ezek az adatok. A másik támogatott technológia pedig az, amely az állatokért van, mert
Példaként pedig a fejőrobotokat említette.
Az állatjólét kapcsán Pajor Gábor azt is kiemelte, hogy minden mindennel összefügg és minden javulás visszavezethető arra, hogy boldogok az állatok.
„Amikor a termelés különböző területeit vizsgáltam, akkor arra gondoltam, hogy
Ugyanannak a következménye a minőség javulása, a mennyiség, a termelési szórások csökkenése és következményesen a környezetvédelem is. Ugyanis egységnyi végtermékhez az állatok kevesebb takarmányt használtak fel, ergo kevesebb káros anyagot bocsátottak ki, ugyanakkor javult az állatok jóléte, és egészségesek voltak. Tehát az állattartás minden területe nagyon szorosan összefügg. Ha valamelyiket sikerül javítani, az húzni fogja a többit is.”