A kisebb fiókák feláldozásával sikeresebb a költés
Az eredmények alapján az extra táplálékot kapó tojók átlagosan eggyel több tojást raktak a kontrollhoz képest. A kannibalizmus gyakoribb volt ott, ahol a fészekbe egy további tojás került. Sőt,

Ebből arra lehet következtetni, hogy ha nagy mennyiségű élelem áll rendelkezésre a tojásrakás időszakában, a bankák direkt raknak le több tojást. Ezzel tárolják el az extra táplálékot – írják a szerzők az The American Naturalist tudományos lapban megjelent cikkükben. Az ezekből a tojásokból kikelő fiókák a többiek „éléskamrájaként” szolgálnak, bármilyen durván is hangzik. Segítségükkel a többiek túlélési esélyei javulnak, és ahogy a tanulmányból látszik is, akár kettővel több fiókát képes így kiröptetni a szülőmadár.
Tudományos körökben eddig is ismert volt az éléskamra hipotézis, miszerint a szülők a legfiatalabb utódaikat használják a táplálék tárolására. Korábbi tanulmányból már kiderült, hogy a katicabogaraknál és a tigriscápáknál is létezik ez a viselkedési forma.
„Ami igazán meglepő, hogy milyen agresszív a szülő ebben az esetben” – kommentálta a tanulmányt Vladimir Pravosudov, a Nevadai Egyetem ökológusa. Mivel a búbosbanka elsősorban rovarevő, hosszú, hajlított csőre nem alkalmas a fiókák megölésére és elfogyasztására. Ezért a tojó egyszerűen megragadja a peches legkisebb utódját, és egészben beletömi az idősebb fiókák csőrébe, mely így egészben nyeli le testvérét.