A növényvédelem kapcsán azt is elmondta a szaktanácsadó, hogy az indulásnál kevesebb tripszkártételt tapasztalt, annál többször fedezte fel a levéltetveket, és ami ennél meglepőbb,
Ültetés után gyakran megjelentek a csigák a paplanoknál, illetve itt-ott hernyók károsították a növényeket.
Mivel enyhe volt a tél, a fűtetlen fóliák talajában életben maradtak a drótférgek, lótücskök, sok növény gyökérnyakát, gyökerét megrágták. Sajnos a talajfertőtlenítők hiánya miatt nem igazán lehet védekezni ellenük.
Nem megszokott az sem, hogy Gulyás János már április közepe előtt is látott lisztharmatot fűtött fóliában hajtatott paprikán. Ez a betegség általában ősszel jelenik meg, a meleg, szeles idő azonban kivitte a párát a házakból, az ilyen környezet pedig kedvezett a kórokozónak.
Az április közepi esős, jóval hűvösebb napokban éppen ellenkezőleg, arra kellett figyelni, hogy ne emelkedjen meg túlságosan a páratartalom, nehogy felüsse a fejét a szürkepenész. Mivel a lehűlés éppen virágzás előtt érte a fűtetlen fóliás paprikákat, félő, hogy lesznek kötési gondok, mag nélküli paprikabogyók. Erre elsősorban akkor számíthatnak a kertészek, ha több napon keresztül 1-2 °C-ra csökken az éjszakai hőmérséklet. Megelőzése érdekében kis bordákra terített fóliával lehet védeni a növényeket a hidegtől a sátrakban.
A DélKerTÉSZ tagjainál a paradicsomállományokban 100, a paprikában 95, az uborkában körülbelül 80%-ban követik a biológiai növényvédelmet.
A legnehezebb talán az atkák elleni védekezés a kertészek számára.