A fajta jellemzői
András a pipéket gyógyszeres indítótáppal eteti, majd 4-5 hetes kortól pulykanevelőtápra vált, aminél lassan bevezeti a szemestakarmányt (búza, kukorica, napraforgó és borsó a keveréke), ebből egy felnőtt állat napi igénye 25-30 dkg. Mindehhez ad vitaminokat, ásványi kiegészítőket, illetve a legelés, kapirgálás biztosítja, hogy minden igényüket kielégítsék. Nála egy vegyes füves, lucernás földön tudnak legelni, ami különösen jó a pulykáknak.
Amit még András fontosnak tart kiemelni, és amire a kezdetektől figyel, hogy minden állatnak a lehető legjobban ki tudjuk elégíteni az igényét. Hitvallása, hogy inkább kevesebb állatot tartsunk, de azokat számukra ideális körülmények közt. Ha ezt betartjuk, kevésbé üti fel a fejét bármely betegség.
Ugyan azt szokták javasolni, hogy tyúkokkal ne tartsuk együtt, András ennek nem tapasztalta hátulütőjét, nála a kopasznyakúakkal és pár gyöngyössel együtt vannak a pulykák.
A friss állománytól idén már vár utódokat, a tavaszi költésből lesz tojás, a pulykatojók fogják kelteni és nevelni a pipéket. Szeretné népszerűsíteni is a fajtát, bár ezzel szerinte nem lesz gond, mivel akik eddig látták nála az állományt, nagyon tetszett nekik, még azoknak is, akik eddig úgy vélték, a pulyka nem egy szép állat. Véleményükkel egyet kell értenem, de szavak helyett beszéljenek András képei.