A mandulás ízű, furcsa megjelenésű rizs a helyi kutatók szerint népszerű lehet a dél-koreaiak körében, de azért az európai lakosságot már nem lenne ilyen egyszerű meggyőzni. A húsfogyasztó nyugatiaknak egyébként is a laborban fejlesztett hús hozhat élelmiszeripari áttörést, ám ez elég sok kulturális identitásbeli kérdést vet fel.
Az emberiség több mint felének első számú táplálékforrása a rizs, világszerte termeszthető. Éppen ezért logikusan hat, hogy az egyre népesebb emberpopulációt csak úgy lehetne élelmezni a jövőben, ha a rizst táplálóbbá tesszük, azaz kevesebb növény több ember lakat majd jól.
Egy kis dél-koreai egyetem, a Yonsei kutatói új rizshibrid fajtát fejlesztettek ki, amely meglepő módon rózsaszínű, méghozzá eléggé élénk verzióban. A rizsszemekbe állati sejteket juttattak, ezeket pedig zselatinnal vonták be. Ezután 37 Celsius-fokon érlelték néhány hétig. Az eredmény egy olyan új, hibrid rizsfajta, mely 100 grammonként 310 milligrammal több fehérjét, és 160 milligrammal több szénhidrátot tartalmaz, mint a kezelés előtti termény.
A fejlesztők szerint a technológiájuk olyan alap lehet, mely alkalmazható más tápláléknövényekkel is. Ez azért is fontos, mert az európai népek például jóval kevesebb rizst fogyasztanak, mint az ázsiaiak. Egy átlag koreai egy év alatt több mint 55 kilogramm rizst fogyaszt el, míg az átlag európai csak 4 kilogramm körüli mennyiséget, mely a tizedénél is kevesebb. Ez felveti azt a kérdést is, vajon Európában elérhető-e ezzel a fejlesztéssel, hogy az emberek kevesebb húst fogyasszanak.