A kutatóintézet magasan elismert növénynemesítője és egykori igazgatója, Kollányi László 1934-ben született Ipolyságon, alap- és középfokú tanulmányait követően 1957-ben szerzett diplomát és került a Fertődi Kutatóintézethez idősebb Porpáczy Aladár meghívására. 1989-től 2000-ig volt a kutatóállomás vezetője. Pályája alatt összesen 15 málna- és szederfajta nemesítésében vett részt, legismertebb fajtája a Fertődi zamatos, amely a mai napig stabilan tartja helyét a termesztésben az új málnafajtákkal szemben is. Munkásságának értékét több kitüntetés, egyebek között a növénynemesítők legmagasabb elismerése, a Fleischmann Rudolf-díj is mutatja.
Az emlékülést a MATE rektora, Gyuricza Csaba nyitotta meg, aki köszöntőjében az ünnepelt méltatása mellett a bogyósok szerepéről, jelenleg futó kutatásokról, agrárerdészeti kísérletekről tett említést. Őt követte a Kertészettudományi Intézet igazgatója, Geösel András, aki az intézetben folyó munka fontosságáról, új fajtabejelentésekről és projektekről beszélt. Végül Varga Jenő, a kutatóállomás vezetője üdvözölte a hallgatóságot.
Kollányi László életútjáról, a kutató életének fontosabb eseményeiről a családtagoktól kapott emlékek és a brigádnaplókban megfogalmazott történések nyomán hallhattak a jelenlévők. A történeti áttekintést Madarász Zoltán termesztő, a NAK Somogy megyei elnökének előadása követte, aki évek óta szoros kapcsolatban áll a fertődi kutatókkal. Elmondta, hogy
Kitekintését, piaci helyzetünkre vonatkozó információit a méltatások követték. Porpáczy Aladárné Zombori Sarolta a felsőfokú kertészeti technikum hallgatói nevében emlékezett és mondott köszönetet. Varga Jenő olvasta fel Pauk János, a Növénynemesítők Egyesületének elnöke levelét, Zatykó József pedig mint pályatárs emlékezett a jó barátra, a neves nemesítőre. A laudációkat követően a program szakmai előadásokkal folytatódott.