Szerbiában a rossz időjárás, a sok eső miatt a szokásosnál kevesebb málnát takarítottak be, magasabbak az árak, és kevesebb termék jut exportra is. Ukrajnában a háborús terhek ellenére változatlanul jó termésminőséget és mennyiséget várnak. Lengyelországban a közel két évtizede tartó nyomott felvásárlási árak miatt a termelők fel kívánnak lépni a helyi feldolgozóüzemek ellen és kormányzati beavatkozást kérnek, mivel úgy látják, hogy az ukrán málna telíti a lengyel piacot.
Közép- és Dél- Mexikóból egyenletes mennyiségben érkezik hozzájuk a málna. Dél- Afrikában a mindössze 131 hektárnyi termesztőterületről több mint 1200 tonnát exportáltak Közel-Keletre, Európába és az Egyesült Királyságba.
Németország északi területén idén a 25. héten kezdődött a szabadföldi málna betakarítása. Az árak régiónként nagyon eltérnek. Nyár közepén szinte teljesen telített a piac. Olaszország minden térségében termesztik a málnát, beleértve a hegyvidéki területeket is, így csaknem tíz hónapon át tudnak szüretelni. A veronai piacon a termelők átlagosan 8,3 eurót kaptak kilogrammonként a nagykereskedőktől,
A holland málnatermesztők elégedettek a jelenlegi árakkal. Portugáliában tovább is valamivel drágábban a málna, mint szokott, mert idén némileg kisebb volt a termésátlag, viszont a minőség jó. Az úgynevezett piros gyümölcsök exportja Portugáliában 26%-kal nőtt az elmúlt öt évben, a 2019-es 233 millióról 2023-ra 294 millió euróra emelkedett a forgalmuk. A málna a bogyósexport értékének 70%-át teszi ki, kétségtelenül az ország fő bogyós gyümölcsévé lépett elő.
A spanyol málnatermesztő felület folyamatosan csökken.
Ez is érdekelheti: