A tevetej nemcsak különleges összetétele, hanem kedvező élettani hatásai miatt is egyre értékesebb táplálékká válik világszerte, különösen a növekvő népesség igényeinek kielégítése érdekében – mondta hétfőn az M1 aktuális csatornának Kocsis Róbert, a mosonmagyaróvári Magyar Tejgazdasági Kísérleti Intézet Kft. ügyvezetője, amely közel egy évtizede foglalkozik ezzel a termékkel. Erről korábban a magyarmezogazdasag.hu-n is beszámoltunk:
- Tevefejés: magyar technológia a Közel-Keleten
- Tevetej magyar szemmel: nem one man show, amit létrehoztunk
Kocsis Róbert elmondta, hogy éppen most érkezett egy küldöttség a közép-afrikai Csádból, hogy megismerjék a magyarországi feldolgozási eljárásokat. Ennek az együttműködésnek a megerősítése érdekében a Magyar Tejgazdasági Kísérleti Intézet Kft. és a Csádi Élelmiszer-minőségellenőrzési Központ (CECOQDA) vezetője együttműködési megállapodást írt alá.
A magyar ügyvezető kiemelte, hogy
Soudy Imar Djibrine, a CECOQDA igazgatója elmondta, hogy Csád a háborús időszakot maga mögött hagyva a gazdasági nyitás politikáját követi, és ennek részeként szorosabb együttműködést kíván kialakítani a magyar partnerekkel az élelmiszeripar és élelmiszer-ellenőrzés terén. Hangsúlyozta, hogy a Magyar Tejgazdasági Kísérleti Intézet több mint egy évszázados tapasztalatait különösen értékesnek tartják, amelyek nagy segítséget jelentenek az alig tíz éve alapított CECOQDA számára.
A csádi igazgató kiemelte, hogy különösen a mikrobiológiai és biokémiai vizsgálatok terén szeretnék fokozni együttműködésüket a magyar szakemberekkel, de számos lehetőség kínálkozik az állattenyésztés speciális ágazataiban, mint például a mesterséges megtermékenyítés és egyéb kutatási területek. Úgy véli, hogy a kialakult kapcsolatnak köszönhetően elősegíthetik a helyi termékek, köztük a tevetejből készült árucikkek értékesítését, win-win jellegű együttműködés keretében.