Az éghajlatváltozás következtében egyre gyakoribb és súlyosabb aszályok, valamint a növekvő népesség élelemszükséglete azt jelenti, hogy társadalmunk nagyobb veszélynek lesz kitéve a felmelegedés következtében, hacsak nem tesz lépéseket – mondta Ibrahim Thiaw a november végén Rijádban tartandó tárgyalásokat megelőzően.
A kéthetes találkozó célja a világ szárazságtűrő képességének erősítése, többek között az államok jogi kötelezettségeinek szigorítása, a következő stratégiai lépések meghatározása és a finanszírozás biztosítása.
A napi 1 milliárd dollár (395 milliárd forint) körüli összeg nagy részének a magánszektorból kell származnia – mondta Thiaw, az ENSZ Elsivatagosodás Elleni Egyezményének (UNCCD) ügyvezető titkára.
– mondta Thiaw, hozzátéve, hogy jelenleg csak a sérült területek helyreállításához szükséges pénz 6%-át biztosítják.
„Hogy lehet, hogy az egyik kéz lerontja a földet, a másiktól pedig elvárjuk, hogy helyreállítása és javítása?” – mondta Thiaw, miközben elismerte a kormányok felelősségét a jó földhasználati politikák és szabályozások kialakításában és érvényesítésében.
– mondta.
A szaúd-arábiai megbeszélések az ENSZ hasonló eseményeit követik, melyek októberben a biológiai sokféleségről, míg novemberben az éghajlatváltozásról és a műanyagokról szóltak, ahol a finanszírozás – vagy annak hiánya – központi szerepet játszott.
Az ENSZ szerint a 2,6 billió dollár eléréséhez – ami megközelíti Franciaország éves GDP-jének felel meg – a világnak félre kellene tennie.