A kecskepestis embert nem fertőz. A kiskérődzők, elsősorban a kecskék és juhok megbetegedését okozó vírus erősen fertőző, halálos betegség. A betegséget először 1942-ben írták le Elefántcsontparton.
Az első bolgár kecskepestises megbetegedést júniusban mutatták ki a Bulgária délkeleti részén fekvő Voden településen, közel a török határhoz, egy farmon. Akkor a bolgár hatóságok 1800 állat leölését rendelték el. Röviddel később három újabb farmon mutatták ki a megbetegedést a délkelet-bolgár Jambol körzetben.
Csütörtökön a bolgár állategészségügyi hatóság azt közölte, hogy az első esethez közel, Boljarovo település egyik farmján is jelentkezett a megbetegedés. A települést karantén alá vették, és 10 kilométeres körzetben elrendelték az állatok vértesztjét.
A megmozdulás vége után néhány órával Bojko Boriszov miniszterelnök menesztette Tszvetan Dimitrov mezőgazdasági miniszterhelyettest és a minisztérium több vezető beosztású munkatársát, hanyagságukra hivatkozva.


