0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2026. június 16.

Soványak a hagymahozamok Németországban

Igaz, hogy egyes térségekben még éppen csak elkezdték szedni a tavaszi, magról vetett vöröshagymát, de már kétségtelenül megállapítható, hogy ez a kultúra is megsínylette a Németországban tomboló aszályt.

Az agrárpiaci információkat elemző AMI, illetve a németországi hagymatermesztők szövetsége körkérdésben gyűjtött adatokat a termesztőkörzetekből, és ez alapján tették közzé előzetes becslésüket – írja a fruchthandel.de. Mint írják, az aszályos időben sok helyütt igen korán beérett a hagyma, a hozamok viszont igen szerényen alakulnak.

Információik szerint Németország-szerte mintegy 25%-kal kevesebb hagyma várható, mint az átlagos években,

hozzáteszik azonban, hogy mivel a becslések alapját az augusztus közepi határszemlék adják, a szedés végéig még ennél nagyobb mínuszokat is összehozhat az időjárás.

Az ország keleti tartományában, valamint Észak-Rajna-Vesztfáliában nagyobb, akár 40%-os terméskiesésről is szólnak a hírek, míg Alsó-Szászországban, illetve Rajnavidék-Pfalz és Hessen tartományokban kevésbé súlyos a helyzet. Bajorországban átlagos mértékű kiesésről számolnak be.

Forrás: magyarmezogazdasag.hu