A következő európai uniós költségvetési ciklus agrártámogatásaiért, minden egyes eurócentért közösen kell megküzdenie az agrárminisztériumnak és a mezőgazdasági termelőknek – jelentette ki a szaktárca vezetője pénteken Gödöllőn, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz) tisztújító országos közgyűlésén. Nagy István hozzátette:
Nagy István szerint az agrárszakma egyik legfontosabb feladata, hogy előkészítse, a gazdák jövőbeli generációi ne csak alapanyagot, hanem minél jobban feldolgozott termékeket állítsanak elő, mert ez a magyar vidék jövője.

A Szent István Egyetemen tartott közgyűlésen Nagy István köszöntőbeszédében az almatermelők tiltakozására reagálva elmondta:
A hatékony képviseletre nagy szükség van, s igényeljük is azt, hogy javaslataik, állásfoglalásaik megfogalmazódjanak, eljussanak hozzánk” – fogalmazott a miniszter.
Az eseményen a küldöttek elfogadták az elnöki beszámolót, majd a következő négy évre megválasztották a MAGOSZ tisztségviselőit. A szövetség régi-új elnöke Jakab István lett. A közgyűlésen értékelték az előző tisztújítás óta eltelt időszak munkáját, és meghatározták az ágazati stratégiai döntésekre vonatkozó feladatokat.


