Back to top

Az íze és az állaga olyan, mint az igazié

A Redefine Meat „a világ legnagyobb” vaktesztjeként jellemezte a cég 3D nyomtatással készült alternatív húsának kóstolóját. A teszttel a húsevőket célozták meg, és az eredmények szerint a fogyasztók 90 százalékban elfogadták a műhúst. A tesztet a koronavírus járvány miatt hozott korlátozó intézkedések idején rendezték meg egy tel-avivi sétányon.

Gusztusosan tálalt nyomtatott műhús
Gusztusosan tálalt nyomtatott műhús
Fotó: Redefine Meat

Soha nem látott sikerként tekint a „legszélesebb körben” elvégzett, húsevőket megcélzó nyilvános vaktesztjére az izraeli növényi eredetű alternatív húspótlót előállító Redefine Meat nevő startup vállalkozás - közölte a cég közleménye alapján a foodnavigator.com.

Tesztjüket a Best Meiser elnevezésű izraeli húskereskedelmi céggel együtt végezték el, ahol egy mozgóbüfében (food truck) „új hús a városban” szlogennel árulták a műhúsos ételeket.

A tervük az volt, hogy Tel-Avivban két nap alatt 200 adag ételt kóstoltatnak meg.

A büfé a cég konyhakész mediterrán húspótlóból készült ételeit kínálta készre sütve kevés fűszerrel és extrával, hogy a vásárlók a proteinkészítmény megjelenésére, ízére és állagára koncentrálhassanak.

A teszt helyszíne
A teszt helyszíne
Fotó: Redefine Meat
Közleményük szerint a büfé felülmúlta minden várakozásukat: 600-nál többen keresték fel, és 6 óra alatt közel ezer adagot adtak el. Hangsúlyozzák, hogy ezzel bebizonyították, hogy a húsimádók is szerethetik az alternatív húspótlókat elsősorban az ízük és az állaguk miatt, nem pedig azért, mert aggódnának a környezet vagy az állatok jóléte miatt.

Amikor a tesztelőkkel közölték, hogy növényi alapú húshelyettesítőt esznek, a textúrája és a szájban keltett érzete alapján 90 százalékban elfogadták azt.

„Úgy gondoljuk, hogy az alternatív húspótlónak olyan jó ízűnek kell lennie, mint az állati húsnak - ilyen egyszerű.

A Redefine Meat minden tesztelt termékkel elérte, hogy az alternatív húshelyettesítőről szóló beszélgetés az egészségről és a fenntarthatóságról átváltott arra, hogy „ez tényleg közel van” vagy arra, hogy „hú ez a húshelyettesítő nagyon finom.” – hangsúlyozza a közleményben a cég társalapítója, Eshchar Ben-Shitrit.

Forrás: 
foodnavigator.com

Népszerű agrárszaklapok

Ezeket olvasta már?

Ma van a Tej Világnapja

A tej pozitív élettani hatásai miatt, valamint, hogy felhívják az emberek figyelmét a kalciumbevitel fontosságára, a Nemzetközi Tejszövetség 1957-ben május utolsó keddjét nevezte ki, az ENSZ Mezőgazdasági és Élelmezési Világszervezete (FAO) 2001-től pedig már konkrét dátumot, a június 1-jét jelölte meg a Tej Világnapjának.

Elindult az élelmiszerek kötelező akciózása, árleszállítása

Június 1-jétől elindult a kötelező akciózás a kereskedelmi üzletekben a háborús és szankciós áremelkedés miatt megnövekedett élelmiszerárak visszaszorítására. Az élelmiszerüzletekben 20 termékkategóriában számíthatnak a vásárlók árleszállításokra - erősítette meg csütörtöki közleményében Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter.

Jó évet zárt tavaly a Pick Szeged Zrt.

Jelentősen, 2021-es 70,679 milliárd forintról 80,28 milliárd forintra növelte értékesítésből származó nettó árbevételét tavaly a Pick Szeged Zrt. - derül ki a cég a Budapesti Értéktőzsde honlapján szerdán közzétett éves beszámolójából.

Több mint 171 milliárd forint értékben támogat új beruházásokat az Agrárminisztérium

A 80%-os nemzeti kiegészítő finanszírozásnak köszönhetőn 2021-től 1300 milliárd forint értékben támogatott a kormány mezőgazdasági és élelmiszeripari beruházásokat, ezen felül a napokban újabb 400 projekt részesül 171,5 milliárd forintban a Vidékfejlesztési Program keretében – jelentette be Nagy István agrárminiszter.

Szeretjük az izgalmakat: struccfarm Kemenesszentpéteren

A könyvelőként végzett Nemes Fédra és a kőművesnek tanult Müller Gábor Kanadában töltötte húszas éveit. Kalandvágyból indultak útnak, de egy idő után már nagyon hiányzott a család, így 2001-ben hazatelepültek. Biztosak voltak benne, hogy farmot szeretnének, mivel Gábor vidéken nőtt fel és mindig szeretett volna saját állatokat.

A „belénk épült” baktérium

Ha tetszik, ha nem emésztőrendszerünkben és testfelületünkön milliárdszám hemzsegnek a baktériumok. És jobban belegondolva, a legtöbb emberi sejtünkben is van egy ősi baktériumtól eredeztetett szervecske.

A WHO nem ajánlja a cukormentes édesítőszereket

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) új iránymutatást adott ki a cukormentes édesítőszerekről (non-sugar sweeteners, NSS), amelyben azt javasolja, hogy ne használjuk ezeket a testtömeg szabályozására vagy a nem fertőző betegségek kockázatának csökkentésére.

Átfogó kiadványt készített a NAK a hazai agrárium kihívásairól, fejlődési lehetőségeiről

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) az elmúlt hónapokban – a globális tényezőket is figyelembe véve – széles kitekintésben és részletesen is értékelte az ágazat helyzetét, fejlődési lehetőségeit, és a hatékonyságot, versenyképességet javító konkrét javaslatokat fogalmazott meg.

Klímaváltozás és állattenyésztés: hatás, alkalmazkodás

Az ENSZ előrejelzése szerint 2050-re várhatóan 33 százalékkal többen, közel tízmilliárdan leszünk a Földön. Az életszínvonal javulása miatt azonban a mezőgazdasági termékek fogyasztása ennél jóval nagyobb mértékben, mintegy 70 százalékkal nő majd, az állati eredetűeké is megduplázódik. Mindez akkor, amikor a klímaváltozás egyre erősebb – főként korlátozó – hatással van az állattartásra.

Állati eredetű termékek tárolási, szállítási szabálya

Az állattenyésztő kistermelők közül sokan vannak, akik feldolgozott formában a helyi piacokon értékesítik termékeiket. Ennek szabályozására rendelet is született, amelynek célja az élelmiszer-biztonság. A kistermelők számára a jogszabály semmi olyan pluszt nem tartalmaz, amelyet fogyasztói oldalról ne tekinthetnénk alapelvárásnak. A NÉBIH segítségével most összefoglaljuk ezeket a szabályokat.