A HiPP elég nehezen jött Magyarországra, azóta viszont sikertörténetet ír. Amikor az elhatározás megszületett, az volt az elképzelésük, hogy valahol, a volt KGST-országokban (lengyeleknél, csehszlovákoknál, vagy a magyaroknál) létesítenek üzemet, és a keleti piacokat innen látják el, s ebbe beleértették az akkori szovjet vásárlókat is. Több szóba jöhető helyet megnéztek, de az osztrák ügyvezető emlékezett arra, hogy a II. világháború előtt a magyarok jártak ki árusítani a bécsi piacra.
Fertődről és környékéről vitték a zöldségféléket, a friss tojást, a kacsát és a libát. Keskenyvágányú vasút járt Bécsbe és azon szállították a friss árut. Nos, ez az ügyvezető felvette a kapcsolatot a Lajta-Hanság AG-val, bizonyos Nagy Frigyessel, a későbbi földművelésügyi miniszterrel. Nekik volt Hanságligeten egy 400 vagonos burgonyatárolójuk, ami körülbelül 2000 négyzetméter alapterületű, de leromlott állapotú volt. Viszont a kiszemelt célra alkalmas, főként az elinduláshoz. A döntés megszületett, megalapították a Kft-t 1991-ben, az első munkatársat a következő évben vették föl.
Bódi Csaba ezzel az ügyvezetővel találkozott, aki elmondta, hogy mi az ő elképzelésük.
Egymás kezébe csaptak, és 1993. októberében Bódi Csaba elkezdett dolgozni az új cégnél. A német tervezőkkel és építésvezetővel kellett összeállítani a telep tervdokumentációját, valamint az engedélyeztetésnek is meg kellett történnie. A németek terveztek, rajzoltak, Bódi Csaba pedig fordított, intézte az engedélyeket. Szigorú tendereztetést követően választották ki a kivitelezőt, menet közben szinkrontolmácsnak érezte magát Bódi Csaba. Ezzel párhuzamosan zajlott a munkatársak felvétele, az üzemvezető, a laborvezető és a főkönyvelő, majd a munkatársak kiválasztása. A gyártás 1995. szeptember 9-én indult. Az első termékük sárgarépából készült. A régi épületet felújították, ahhoz építettek egy 3000 négyzetméteres új gyártócsarnokot és kiszolgáló részt.