Amikor egy évvel ezelőtt éppen a szerződéskötések végéhez érkeztünk, nagyon sokan bólintottak, végre a helyére került a zöldborsó és a csemegekukorica is. A korábbi nyögvenyelős üzletkötések egy pillanat alatt eltűntek, mert a csemegekukorica kilónkénti felvásárlási ára a 100 forint fölé ugrott,

Fotó: MMG Archív
Régi tapasztalat, hogyha valami jól indul – márpedig ezek az árak igencsak kecsegtetőek voltak –, akkor ott a végére előbb-utóbb kiderül valami turpisság. Ezúttal is ennek lehettünk szemtanúi. Soha ennyi telefont, megkeresést nem kaptunk személyesen, mint az elmúlt évben, mert nem veszik, nem viszik, mert elromlott valami, leállt a feldolgozás. Az integrátorok szinte beleőszültek, hogy a kedvező időjárás hatására kialakult jó termést valahogy „levezessék”, azaz eladják. Ez már nem sikerült, pedig vitték külföldre, Lengyelországba, igaz, a szerződött árnak inkább elenyésző hányadáért.
Azóta csak panasz panasz hátán hallható, ha a zöldborsó és a csemegekukorica kerül szóba. Kisebb, inkább zárt körnek szóló előadásokat tartottak, s az első nagyobb léptékű tanácskozást a Debreceni Egyetem MÉK Kara hívta össze március 14-re. A főszervező a FruitVeB elnöke, Apáti Ferenc, aki egyben az egyetem kertészeti tanszékének és intézetének is a vezetője.