Bár nagyüzemi körülmények között erre a precizitásra kevesebb a lehetőség, például a több irányból és a fúvókák célzott állításával végzett permetezés számottevően növeli a hatást. Kisebb területeken a szórópisztolyos kijuttatás még hatékonyabbá tudja tenni a védekezést. A jó lemosópermetezés tehát már legalább fél siker, mert ez a módszer sok mindenre „lő”, ami kórt vagy kárt okozhat a szőlőkben, így jelentősen megkönnyíti a dolgunkat a vegetációs időszak további részében. Az olajos kezelést esetenként kiegészíthetjük kontakt hatású kén-, illetve rézkészítményekkel, elsősorban az előző évi gombás fertőzések (lisztharmat, fás részeket támadó kórokozók, metszési sebek védelme) figyelembevételével.
A célzott védekezések sora a kora tavaszi időszakban kezdődik. A rügyeket odvasító károsítók ellen bevethetők a BT-készítmények (Bacillus thuringiensis), míg a különböző atkafajok ellen a Typhlodromus pyri ragadozó atkák.
A szőlőmolyok első nemzedéke a virágzó fürtben kezdi el a kártételét. Megelőzésére biztonságos és innovatív módszer a feromonos légtértelítés, ami a teljes vegetációban megakadályozza a nyerges és tarka szőlőmolyok párosodását és szaporodását az ültetvényben. Kisebb parcellákon vagy eseti jelleggel szintén bevethetők a BT-készítmények.
A következő periódus már egy másik „üzemmódot” igényel, a hajtásnövekedés megindulásától kezdődően, amikor is elkezdődik a gombás fertőzések elleni védekezés, rendszeres permetezési fordulókkal, az időjárástól és a fertőzési nyomástól függően.
Ez is érdekelheti: