Konkrétan pedig a Smart Farm gazdaságok szerepéről, lehetőségeiről kaphattak tájékoztatót az érdeklődők. Az óvári program szerint előbb szakmai kiállítást nyitottak meg, majd plenáris előadások, műhelybeszélgetések és interaktív bemutatók következtek. Az Agrártájoló rangját nagyban növelte, hogy ott nemcsak elméleti dolgokról esett szó, hanem az előadók a kétkezi gyakorlatból érkezve a maguk praktikáival ismertették meg a kíváncsiskodókat.
Ezt követően a megnyitóban először Tóth Tamás kutató professzor, a kar megbízott dékánja adott tájékoztatást arról, mi motiválja ezt a rendezvényt.
A kormány 2019-ben fogadta el Magyarország digitális agrárstratégiáját, majd 2022-ben a digitális élelmiszeripari stratégiával történt meg ugyanez. Mivel precíziós gazdálkodásról van szó, mindkét stratégia az adatok gyűjtésével, feldolgozásával, a technológiai műveletek automatizálásával és robotizálásával támogatja a mezőgazdaság és élelmiszertermelés jövedelmezőségének, hatékonyságának növelését. Mindezt úgy teszik, hogy a rendelkezésre álló környezeti erőforrásokat ugyancsak hatékonyan használják fel, arra kiemelt figyelmet fordítanak.
Akik már foglalkoznak vele, azoknak ez nem kérdés, másokat viszont jó lenne meggyőzni, de ehhez kellő felkészültség kell. A kérdésre elég nehéz rövid választ adni, ám nem lehetetlen. Ugyanis a digitális technológiák, az automatikai és robotikai technológiák alkalmazása egyszerre teszi lehetővé a meglévő termelési folyamatok hatékonyságának növelését. Ebbe beletartozik a költségtakarékosság, a felesleges műveletek elhagyása, a nagyobb hozamok elérése. Ám ugyanebben a témakörben látnunk kell, hogy mennyivel javul a versenyképességünk, mennyiben alkalmazhatunk új és innovatív technológiákat, miután azokat kidolgoztuk. A precíziós gazdálkodás lényegi eleme az erőforrások racionálisabb felhasználása, s ez igaz a vetőmagra, a műtrágyára, a növényvédelemre egyaránt. Végezetül meg kell jegyezni, hogy a mezőgazdaságban a precíziós gazdálkodással tudjuk erősíteni a fenntarthatóságot és a termelés biztonságát.