A megfelelő sajtféle kiválasztásával nagy mennyiségben juthat szervezetünk kalciumhoz, fehérjéhez, egészséges zsírokhoz, foszforhoz és számos egyéb tápanyaghoz – hívta fel a figyelmet az india.com.
Emellett arról se feledkezzünk meg, hogy a túlzásba vitt sajtfogyasztás magas zsírbevitelhez, ami pedig elhízáshoz vezethet. Igyekezzünk fogyasztani mellé szénhidrátforrást valamint vitaminban gazdag zöldségeket is.
Milyen jótékony hatásai vannak a sajtfogyasztásnak?
A sajt kiváló fehérjeforrás, így jó választás vegetáriánus diétát folytatók számára is.
Magas a kalciumtartalma, mely ásványi anyag elengedhetetlen a csontok és a fogak egészségéhez. Az ezekkel kapcsolatos betegségek kockázatát is csökkenti.
Létfontosságú elemeket tartalmaz, úgy mint cinket, foszfort és B-vitaminokat, kiváltképp B12-vitamint.
Emellett Omega-3 zsírsavakat is tartalmaz, melyek támogatják az egészséges agyműködést.
Fetasajt
A friss, azaz nem érlelt sajtok, mint például a feta- vagy a kecskesajt jóval kevesebb zsírt tartalmaznak, mint azok a fajták, melyek érlelésen mentek keresztül.
Cottage cheese
A kalciumban, B-vitaminban és magnéziumban bővelkedő cottage cheese remek szívbarát sajtopciónak bizonyul.
Ricotta
Habár a ricotta nem a legízletesebb sajtféle, magas proteintartalmának köszönhetően megkönnyíti napi ajánlott fehérjebevitelünk elérését.
Mozzarella
A friss, zsírszegény mozzarella kevesebb sót és telített zsírsavat tartalmaz, mint a sajtok többsége, ezáltal ideális választás, ha hangsúlyt fektetünk szívünk egészségének megőrzésére.