Magas nyerskakaó- és alacsony cukortartalmának köszönhetően éles vonalat kell húznunk az étcsokoládé és a többi csokoládéfajta között – hívja fel a figyelmet az india.com. Markánsabb ízvilágú, hiszen nagyobb százalékban tartalmaz nyerskakaót, és mivel ezáltal kevesebb feldolgozási procedúrán megy keresztül, jobban megőrzi a kakaóbab antioxidáns-tartalmát illetve jellegzetes ízét.
Lássuk, milyen szerepet játszik az egészséges életmód részeként.
Súlyvesztés
A mértékkel fogyasztott étcsokoládé még a fogyókúrát is felgyorsíthatja. Egyszeresen telítetlen zsírsavtartalmának köszönhetően gyorsítja az emésztést, növelve az elégetett kalóriák számát.
Diabétesz
Agyműködés
Növeli az agy és a szív irányába áramló vérmennyiséget, ezáltal javítva a kognitív funkciókat.
Antioxidáns hatás
Gazdag antioxidánsokban, melyek segítenek felvenni a harcot a szabad gyökökkel. A szabad gyökök betegségeket idézhetnek elő, felgyorsíthatják az öregedést, sőt, még a rák kialakulásában is szerepet játszanak, így elengedhetetlen, hogy antioxidáns-hatású élelmiszerek fogyasztásával segítsük szervezetünket.
Szív-és érrendszeri betegségek
Az étcsokoládé flavanolokban gazdag, ezek fogyasztása pedig jótékony hatással van a szívre. Erősíti az ereket, segít meggátolni, hogy a fehér vérsejtek az érfalakra tapadjanak, ezáltal csökkenti az érelmeszesedés kockázatát.
Mire figyeljünk az étcsokoládé vásárlásakor
Adalékanyagok
Tartalmazzon minél kevesebb adalékanyagot, tejszárazanyagot, mesterséges ízesítőt, tartósítószert.
Cukor
Egy 100 grammos tábla csokoládé cukortartalma ne haladja meg a 13 grammot, ha ebből összesen két kockát fogyasztunk, napi cukorbevitelünk nem fogja meghaladni az egy evőkanálnyit.