Ő maga eddig csak versenyzőként szerepelt szakmai megméretésen. Legutóbb az Abu Dhabi világbajnokságról hozta el a nyolcadik helyet. A Stílusos Vidéki Éttermiség Egyesület szakácstanulóknak rendezett versenyén kappanból, mangalicából és pávababból készült menüvel nyertek a diákjai.
A SVÉT a vidéki gasztronómia több területét átfogó szakmai szervezet, amely a helyi termelők bevonásával, a kiváló minőségű hazai alapanyagok használatával, rendezvényekkel, képzéssel és oktatással szeretné népszerűsíteni a hazai vidéki gasztronómiát és vendéglátást. A meghatározó szakember, Lukács István emlékére hirdetett versenyt harmadik alkalommal hirdette meg a vendéglátóipari középiskolák szakácstanulóinak. Míg az első alkalommal 9, idén már 12 csapat jelentkezett – egy a Felvidékről -, amelyek közül 9-en jutottak a döntőbe – mondta el Ruprecht László, a SVÉT elnöke.
Nevezni ezúttal is pályázattal lehetett, aminek keretében mesét is írtak a szakácstanulók a versenyalapanyagok, a mangalica és a kappan szerepeltetésével. További feladatuk volt, hogy keressenek fel és mutassanak be a környékükön élő termelőket, valamint készítsék el és dokumentálják a versenymenüjüket, aminek az említett fő alapanyagok mellett egy hüvelyest kellett tartalmaznia.
Erre a versenyzőknek négy órájuk volt az OMÉK-on.”
A rendezvény három napja alatt három-három csapat versenyzett a SVÉT látványkonyháján, amelyek közül az összpontszám alapján hirdettek végül abszolút győzteseket. Második helyen a dunaszerdahelyi Vidékfejlesztési Szakközépiskola összeállítása végzett, a harmadikon pedig a Soproni SZC Vendéglátó, Kereskedelmi Technikum és Kollégium, valamint a Baranya Vármegyei SZC Zsolnay Vilmos Technikum és Szakképző Iskola csapata osztozott.
A szervezők nemcsak őket, hanem a felkészítőiket is díjazták, egyebek mellett értékes konyhai eszközökkel és a SVÉT éttermeiben elkölthető ajándékutalványokkal.
– mondta Ruprecht László -, de emellett szeretnének jövőképet mutatni a jövő szakembereinek és színesíteni a szakmai tudásukat. A szakácsverseny szervezése mellett a képzésbe is bekapcsolódta. Előadásokat tartanak a diákoknak és a közösségépítés reményében támogatják a határokon túli testvériskola-kapcsolatokat.
„A gyerekek életre szóló élményt kapnak, és mi, oktatók is inspirálódunk, tanulunk – nyilatkozta a versenyről Rákóczi László, a megosztott harmadik helyezett soproni csapat felkészítője.