A kísérleti üzemként működő farmon a kutatók, valamint a kis- és középvállalkozások fejlesztik és tesztelik a mikroalgák termesztésére és biofinomítására szolgáló technológiákat. A létesítmény új részlegét a mikroalgák termesztésére használt modern csőrendszerekkel és szűrőberendezésekkel látták el, valamint új biofinomító berendezést is felépítettek a kutatók számára, ami a biotermékek algáktól való megtisztítására szolgál.
Ilyen például az a startup vállalkozás, amely éppen azért települt közelebb az egyetem kísérleti farmjához, hogy ott a közvetlen légbefogadásnak nevezett technológiával kidolgozhassa, milyen módon használható fel az algák „etetésére” a levegőből lekötött szén-dioxid, és vizsgálhassa az algák erre adott válaszát.

Ugyanis pálmaolajpótló anyagokat, egészséges omega-3-zsírsavakat termelnek és nem állati eredetű fehérjeforrásként szolgálnak. Az Európában eddig egyetlen, géntechnológiával módosított algák termesztéséhez engedéllyel rendelkező, Portugáliában működő algafarm mellett most már a wageningeni mikroalgafarmnak is van engedélye géntechnológiával módosított algák kísérleti léptékű termesztésére. A DNS kisebb módosításával ugyanis a tudósok megváltoztathatják az algák anyagcseréjét, ami több olaj-, illetve fehérjetermelést eredményez.
Ez is érdekelheti: