
Később több olyan szerveződés és program is létrejött, amelyhez a Pécsi Méhész Egyesület sikeresen tudott csatlakozni. A Baranya Vármegyei Önkormányzat segítségével Verőce megyével egy határon átnyúló, úgynevezett interreg pályázatot is sikerült elnyerni. Az interreg pályázatok célja, hogy erősítsék az Európai Unió egyes városai, régiói közötti együttműködést. Az együttműködést az egyesület töltötte meg tartalommal, amely elsősorban oktatási jellegű volt, de lehetőséget adott arra is, hogy piaci megjelenéshez szerezzenek be eszközöket.
A Pécsi Méhész Egyesület folyamatosan figyelte és ismertette a tagokkal a LEADER pályázati lehetőségeket is – amelyek célja a vidékfejlesztés a helyi politikai, gazdasági és civil szervezetek bevonásával –, és a lehetőségekhez mérten részt is vett bennük. Mostanra azonban jellemzően inkább egyéni pályázatokra van lehetőség, amelyeknél a vidéki települések vannak előnyben.
Szintén a Baranya Vármegyei Önkormányzattal együttműködve szervezik évről évre a vármegyei mézversenyt, amelyet tavaly immáron hetedik alkalommal rendeztek meg. Ennek keretein belül a Pécsi Méhész Egyesület feladata a lebonyolítás és a szervezés, az Önkormányzat pedig a díjak és oklevelek biztosításával járul hozzá a versenyhez. Ezen a versenyen szokták megválasztani „Baranya vármegye mézét”, amely helyezéssel az is együtt jár, hogy a vármegyei önkormányzat egy éven keresztül ezt a mézet vásárolja promóciós termék gyanánt.
