Az ősszel elvetett repce így megerősödve, egészséges állománnyal megy a télbe, amely a tavaszi termés jó alapja. Mindemellett az is fontos, hogy a vetőmag felületére kijuttatott növényvédő szerek már olyan kedvező környezeti profillal és minimális hatással rendelkeznek a hasznos élő szervezetekre, amellyel a környezeti terhelés jelentősen csökkenthető. Ily módon a csávázási technológiák alkalmazásával a gazdálkodók nem csak a fenntarthatóságot, de a biodiverzitás védelmét is elősegítik. A vetőmagnemesítők által kezelt vetőmagok mindemellett minimálisra csökkentik az egészségügyi hatások kockázatát a gazdálkodók számára, akik a múltban gyakran maguk kezelték a vetőmagokat. A vetőmag felületére kerülő alacsony hatóanyag-tartalom és a jól célzott kijuttatási terület csökkentheti a gazdálkodók vetés utáni növényvédő szer használatát, amely jelentősen hozzájárulhat a mezőgazdaság ökológiai lábnyomának csökkentéséhez.
A Corteva Agriscience globális mezőgazdasági kutató-fejlesztő vállalat olyan csávázási megoldásokat ajánl a magyar gazdálkodóknak, amelyek védelmet nyújtanak az említett rovarfajok ellen, átlagos fertőzési nyomás esetében. A vállalat Lumiposa® inszekticid csávázószere hozzájárul az őszi káposztarepcében a fejlett, életerős repce állomány kialakulásához. Új hatásmódja a csávázásban a rezisztencia-menedzsment fontos eszköze, kedvező környezeti profilja és minimális hatása a hasznos élő szervezetekre pedig hozzájárul a fenntartható mezőgazdálkodás elősegítéséhez. A vállalat folyamatosan együttműködik a gazdálkodókkal és figyelik a vállalat növényvédelmi megoldásainak hatékonyságát. A gazdálkodók visszajelzései alapján a Lumiposa® alkalmazásával a növények egészséges képet mutatnak és a kezdeti gyors fejlődés után, megerősödve, jobb vigorral fejlődnek.
A Corteva elkötelezett az iparág leghatékonyabb vetőmagkezelő eszközeinek fejlesztése mellett, hogy a vetőmagot már a kezdetektől fogva megvédje, hogy az biztonságosan növekedhessen és hozzásegítse a gazdálkodókat profitabilitásuk megőrzéséhez, hogy