0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2024. szeptember 8.

Kína megavárosaiban az energiahasználata az egekben, a rizsföldek kiszáradtak

Kína 10 milliós megavárosaiban a rekordmeleg miatt extrém mértékben nőtt az energiafogyasztás. A rizstermesztő régiókban pedig kiszáradnak a rizsföldek.

Kína keleti partvidékén tombol a hőség, így a megavárosok energiafogyasztása az egekbe szökött. Hazánk méretének tükrében nehéz elképzelni, hogy egy 25 milliós városban mit is jelent 40 millió kilowatt felhasználása.

Drasztikusan megnőtt az otthonok és irodák hűtésére szolgáló áram iránti keresletet. Közben a perzselő hőség Kína belsejében a rizstermés károsodásától való félelmet szította.

A 12,5 millió embernek és Kína néhány legnagyobb vállalatának otthont adó Hangcsou megaváros a héten betiltott minden nem létfontosságú kültéri világítást és fényjátékot az energiatakarékosság érdekében. A rendkívüli hőség próbára tette az elektromos hálózatokat – közölték a helyi hatóságok.
Hangcsou, kína
(Fotó: Wikipedia)

A világvállalatairól és az olyan tech-óriásokról, mint az Alibaba és a NetEase ismert Hangcsou péntek óta 40 Celsius-fokot meghaladó hőhullámtól szenved.

Sanghajban az elektromos hálózat maximális terhelése, vagyis a kereslet augusztus 2-án először haladta meg a 40 millió kilowattot. A hőhullámok megnövelték az áramfogyasztást a közel 25 milliós városban.

Sanghaj vezet az országban az áramterhelés tekintetében. A város központi Lujiazui területe kétszer annyi áramot fogyaszt négyzetkilométerenként, mint New York Manhattanje vagy Tokió Ginza kerülete – közölte a hálózatüzemeltető.

Mivel Hangzhou saját hálózatának maximális terhelése új csúcsokat döntött, a tisztviselők közölték, hogy „gyakorlatias” tervet hajtanak végre a közterületek funkcionális világításának normális működésének biztosítására és az éjszakai közlekedés biztonságának megőrzésére.

kína, rizs

A kínai meteorológusok szerint a 2024-es rekordmeleget a La Nina időjárási jelenség hűsítő hatása ellenére a globális felmelegedés táplálta.

Idén Kínát 1961 óta a legmelegebb tavasz sújtotta, amelyet a legmelegebb május követett, amelyet hetekig tartó szárazsághoz hasonló állapotok követtek a központi mezőgazdasági térségben.

Vasárnapig Hubei, Hunan, Jiangxi, Anhui és Zhejiang egyes részein 37 és 39 °C közötti, sőt 40 °C feletti napi csúcshőmérsékleteket várnak.

További érdekességek:

A kínai mezőgazdaságnak is megárt a hőség

Valamire készül Kína: felhalmozzák a szójababot

Remekül megküzd a klímaváltozással is a kínai gumiszil

Forrás: Reuters