Az antioxidánsok segítik a szervezetet a védekezésben és a gyógyulásban is. A legjobb antioxidáns-források közé tartoznak a bogyós gyümölcsök, a szőlő és a spenót.
A kalcium segít az erős csontok felépítésében, valamint az idegi impulzusok, a véralvadás és az izomerő szabályozásában. A kelkáposzta, a joghurt és a mandula is tartalmaz az értékes ásványi anyagból.
Székrekedés gyakran tapasztalható műtét után. Ezt okozhatja az aktivitás hiánya és a fájdalomcsillapítás. A rost elengedhetetlen ennek elkerüléséhez. Jó rostforrás a málna és a babfélék is.
A legtöbb műtét vérveszteséggel jár. A vas létfontosságú az új vörösvértestek létrehozásához.
A csicseriborsó, a spenót és a kesudió is tartalmazza.
A kálium támogatja a szívet, segíti a sejtképződést és az izmok munkáját.
A tök, az édesburgonya és a fehérbab is tartalmaz káliumot.
A fehérjék aminosavjai segítenek a sérült szövetek újjáépítésében. A megfelelő fehérjebevitel felgyorsíthatja a sebgyógyulást. Tojás, baromfihús és bab fogyasztásával vihetjük be legegyszerűbben.
Az A-vitamin segít a szervezetnek új csontot, szövetet, nyálkahártyát vagy bőrt építeni. Ez különösen akkor fontos, ha csontműtéten estél át.
A sárgarépa, az édesburgonya és a sárgabarack is gazdag A-vitaminban.
A hús, a tenger gyümölcsei és a tojás is tartalmazza.
A C-vitamin támogatja a kollagénszintézist, amely felelős az inak és a szalagok gyógyulásért, elősegíti a műtéti sebek gyógyulását.
A citrusfélék, az eper és a paprika is nagy mennyiségben tartalmazza.
Az E-vitamin az antioxidánsok csoportjába tartozik. Ezek segítenek a szervezetnek egészséges vörösvértesteket képezni és a K-vitamint felhasználni.
Fogyassz napraforgómagot, mángoldot és spárgát!
K-vitamin nélkül lehetetlen a véralvadás, mely létfontosságú többek közt a műtét utáni sebgyógyuláshoz.
A kelbimbó, a brokkoli és a római saláta is jó választás, ha K-vitamint szeretnél bevinni!