És tegnap megérkeztek a kis haszonállatok is a faluba a jószágtartásra vállalkozó, a feltételeknek megfelelő verebélyiekhez. Az adományozó a partner önkormányzattal olyan kezdeményezéssel támogatja az egyik leghátrányosabb térségben élőket, amelyhez az utóbbiak részéről az első időkben nem kell anyagi ráfordítás. „Csak” törődés és kétkezi munka.
A művelődési központ előtti sürgés-forgást pelyhes kiscsibék és kiskacsák csipogó hangja kísérte tegnap délelőtt. A felnőttek nevük hallatára közelítették meg az autót, ennek rakteréből kerültek elő a csepp állatok, melyeket aztán meghatározott számban ládákba, dobozokba rakva, a zsákos takarmánnyal együtt átvettek. Ezzel lényegében háztáji mini gazdaságok alapozását kezdhetik meg az érintettek a faluban. Sőt, a nemrégiben kiosztott és már elvetett zöldségmagokkal konyhakerti növények nevelése, termesztése is elindult a faluban. Mindennek az a célja, hogy a rászorulók az adományok hasznosításával, kétkezi munkájukkal teremtsék elő családjuknak az élelmezéshez szükséges alapanyagokat.
A természetbeni segélyezés megvalósításának feltételeiről, céljairól, hátteréről Seres Mária, a község polgármestere elmondta egyebek mellett, hogy képviselőtársa figyelt fel a Való világ című tévés sorozatban meghirdetett akcióra. Ennek lényege: a Minden gyermek lakjon jól! Alapítvány a leghátrányosabb kistérségben élőknek, egyszeri, húszezer forint értékben vetőmagokat, illetve kisállatokat ad.
A teljes cikket itt olvashatja.


