Megszámlálhatatlanul sok macska halálát követeli évente a nem megfelelően tárolt fagyálló elfogyasztása. A fagyálló, más néven etilén-glikol egy sűrű, mérgező folyadék, melynek édes íze van. Az íze vonzó a macskák számára, ezért nagyon gyakran előfordul, hogy az autóból kicsipögő folyadékot felnyalják, vagy a nyitva felejtett fagyállós üvegbe isznak bele. Az anyag már kis mennyiségben is halálos kimenetelő szervi elváltozásokat okoz.
A tünetek az elfogyasztást követően nagyon hamar, fél órán belül jelentkeznek. A levertség, hányás, koordinálatlan, dülöngélő mozgás, izomrángások, fejremegés, gyors szemmozgások, gyakori ivás és vizelés, a száj- és orrüreg fekélyei mind a mérgezés tünetei.
Amennyiben kedvencünk ilyen tüneteket mutat, azonnal állatorvoshoz kell vinni, hogy a lehető legkorábban, a mérgezés első 4-5 órájában megkezdődhessen a kezelés.
A legjobb megoldás természetesen az lenne, ha a fagyállót gyártó cégek kevésbé „jó ízű” folyadékot gyártanának, ami nem vonzó az állatok számára. Viszont az átlagember is nagyon sokat tehet azzal, ha megfelelő, zárt üvegben tárolja a fagyálló folyadékot, valamint olyan helyen, ahol a macska nem találja meg.


