0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2024. december 5.

A nehézfémek és egyéb káros anyagok méregtelenítése 2.

A nehézfémek a szervezet számára idegen anyagok, így meg kell próbálni mindent megtenni a bejutásuk elkerülésére, vagy ha már bejutottak, akkor az eltávolításuk a cél... 

Mi a gond a nehézfémekkel?

Közvetlenül is különös tüneteket okoznak, csak hogy néhányat említsünk: ködös gondolkodás, depresszió, szorongás, bipoláris zavar, emlékezetzavarok, ADHD, autizmus, abnormális viselkedés, stb.
A kobalt bőr- és szívproblémákat okoz. A túl sok higany (nikkel és olykor még tallium és germánium) tartalmú amalgámtömés veseproblémákat, fogínysorvadás és fogágybetegséget okoz. Az ilyen anyagból készült fogtömések eltávolítását egyenként ajánlott elvégeztetni, legalább 3- 4 hetes szünetek közbeiktatásával. Az eltávolítás kapcsán nagy mennyiségű higannyal szennyeződik a szervezet, ami olyan komoly mérgeződés, amit feltétlenül és tudatosan ki kell kivezetni, segítve közben a máj munkáját. Az extrém higanymérgezés számlájára írható számos idegrendszeri tünet: látásromlás, beszédzavar, hallásprobléma, mozgáskoordinációs zavar, reszketés, görcsök, végtagmerevség, bénulás, kóma, és akár halált is okozhat.
A tallium lábfájdalmat, -gyengeséget és bénulást okoz. A króm- és a nikkelvegyületek erősen karcinogén anyagok. A kadmium többek között vesekárosodást, fáradtságot, idegességet, ingerültséget, légszomjat, gasztrointesztinális panaszokat, a vérnyomás emelkedését és pszichés zavarokat okozhat.

Az ólom hatással van a közérzetre, a viselkedésre, krónikus hiperaktivitást, agresszivitást, gyengébb szellemi teljesítményt válthat ki.

A kadmiummal és ólommal erőteljesen leterhelt gyermekeknél csökkent intelligencia hányadost, valamint tanulási nehézségeket fedeztek fel.
A réz, az alumínium, a higany, a vas táplálják a bennünk élő patogén baktériumokat és a lappangó vírustörzseket, amelyek aztán neurotoxinokat és dermatoxinokat termelve tehetik pokollá az életünket, változatos állapotokat okozva: ideggyulladások, fülzúgás, szédülés, egyensúlyzavar, zsibbadás, krónikus fájdalmak, gyulladások, ízületi gyulladás, SM, etc.

Minden fém korrodálódik, az egyik jobban és gyorsabban, a másik kevésbé. Ez érvényes a szervezeten belül elhelyezkedőkre (ezüst, higany, nikkel, platina etc.), a kívül viselt fémekre (arany-, ezüstékszer) és a bármilyen úton bekerült nehézfémekre. Ha a toxikus nehézfém-lerakódások zsírokkal találkoznak, az csak ront a helyzeten, mert a zsírok rájuk tapadnak és oxidálódni kezdenek. Amikor a fémek a szervezetben „rozsdásodnak”, kioldódnak belőlük részecskék és a környező szövetet is beszennyezik.

Az eltávolíthatatlan részecskéket cisztákba csomagolhatja a szervezet.

Segítség a nehézfémek méregtelenítéséhez

Nagyon ragaszkodó anyagok, tartósan befészkelik magukat a szerveinkbe, és maguktól nem szívesen távoznak, de azért van mód rá, hogy határozottan, de udvariasan kitessékeljük őket.

  • C- vitamin: L- aszkorbinsav+ fitokemikáliák (rutin, kvercetin, heszperidin)- így hatékonyabb, komplex vegyületet kapunk; védőhatású a nehézfémekkel és más mérgező anyagokkal szemben
  • B2- vitamin: riboflavin-5’- foszfát nátrium
  • B6-vitamin: piridoxál-5’-foszfát
  • Magnézium: magnézium- citrát, – malát, -L-laktát, – glicinát vagy – orotát formában
  • Cink: cink- glükonát, cinkpótlásra alkalmatlan, de a nehézfémek kivezetésére használható
  • Glutation: fokozza a méregtelenítőképességet
  • Árpafűlé por: felszabadítja a test különböző részein elhelyezkedő nehézfémeket
  • Koriander: naponta, a friss, biotermesztésű korianderlevél vagy kivonatának fogyasztása fellazítja és kioldja a nehézfémeket
  • Algák: a spirulina segít kivonni a nehézfémeket az agyból és a májból, megköti és eltávolítja azokat. A chlorella és az Atlanti- óceánból származók mozgósítják a szövetekből, magukhoz vonzva kivezetik a toxikus nehézfémeket. Érdemes szakemberrel személyre szabott dózist beállítani.
  • Aktív szén: megköti és segít eltávolítani a toxikus anyagokat
  • Angol zeller: leve átmossa a szöveteket, nátriumsói kikísérik a szervezetből a toxikus nehézfémeket
  • Fokhagyma, – kivonat: támogatja a higany kiürülését
  • Áfonya: „tisztítja és regenerálja” az agyat

Jó ásványi anyag ellátottság: érdemes feltölteni a szervezetet elsősorban zöldségekből és gyümölcsökből származó ásványi anyagokkal

Rendkívül fontos, hogy a méregtelenítés során fellazító és megkötő anyagokat is bejuttassunk, mert ha csupán kiszabadítjuk őket a szövetekből, de nincs ott olyan anyag, ami képes bekebelezni ezeket, akkor a szervezetben keringenek tovább, aztán újból a szervekbe és szövetekbe fognak leparkolni.

A máj méregtelenítését ajánlott összekötni a vese átmosásával (citromlé, csalán, gyermekláncfű, petrezselyem, vagy aranyvessző, stb.), és a bélrendszer tapintatos tisztításával (alma).

Az lenne a legjobb, ha a toxikus nehézfémek nem kerülnének az emberi szervezet közelébe se, pláne bele. Mivel azonban ezt gyakorlatilag lehetetlen elkerülni, jobb a védekezés.

Forrás: magyarmezogazdasag.hu