Fokozatosan növelni szeretné a választékot, és amellett azt is, hogy a borai mellé felszolgált, helyi termékekből készített népies zalai ételekkel, az úgynevezett falusi vendégasztallal bemutassa lakhelye és környéke gasztronómiai és egyéb értékeit.
Az aranyodi domboldalban álló Tóth Pincéből csodálatos a panoráma, a pincében pedig széles körű a kínálat. Jelenleg Irsai Olivér, Cserszegi fűszeres, Merlot, Cabernet franc, Rajnai rizling és Kékfrankos, illetve az utóbbiból készített rozé van palackban vagy hordóban. Természetesen nála is a régió és Zala megye egyik legelterjedtebb fajtája, az Olaszrizling számít a zászlóshajónak, amiből hagyományos és modern technológiával is készít bort.
Édesapám agrárszakember volt, és gyerekkoromban gyakran vele tartottam a munkába. Vadászott is, és volt egy hobbiszőlője, ahol rendszeresen segítettem neki. Ezek az élmények meghatározónak bizonyultak – idézte fel a kezdeteket Tóth János. – Közel harminc éve nősültem Zalaszentgrótra, ahol az apósomnak volt szőleje. Annak a műveléséből is kivettük a részünket, aztán egy idő után ő már nem bírta erővel a művelését. Egy vasárnapi ebédnél nekem szegezte a kérdést, hogy átvenném-e a birtokot. A válaszom, természetesen, igen volt. Azzal a 2000 négyzetméteres területtel kezdtem saját szőlőt termeszteni és saját bort készíteni. A szükséges felújítás és más munkálatok után elkészültek az első borok, és, nem tagadom, kezdetben bizony volt néhány tétel, amit inkább lefőztünk pálinkának.
– Úgy gondoltam, jó lenne továbblépni, fejleszteni, ezért bővítettünk. Tizenhárom évvel ezelőtt vásároltuk meg a panorámás birtokot az aranyodi domboldalon, és aztán ahhoz a szomszédos területeket. Új szőlőfajtákat telepítettünk, és ma már csak egy régi – az állami gazdaság idejéből való – ültetvényünk maradt: az Olaszrizling. Ötvenéves elmúlt, de szépen terem. Ahogy telt-múlt az idő, újabb fajtákat telepítettünk. Jelenleg összesen 1,5 hektár szőlőnk, de ugyanekkora területen régi gyümölcsfajtákat (almát, cseresznyét stb.) is „termelünk”.
Szőlőt nem adok el. Minden fajtát külön szüretelek, a termésből bort készítek.
A szőlő művelésében és a pincében egyaránt gépek segítik a munkát, de van, amit csak kézi erővel végzünk. Ilyen például a metszés, a zöldmunka, illetve a szüret is. Utóbbit lehetne gépesíteni, de nem akarjuk sokkolni a szőlőt. Arra törekszem, hogy minél kevesebb vegyszert használjunk, gyomirtót például nem alkalmazunk. Géppel kapálunk. A borok készítésénél hasonló elvet követek. Kénen és természetes derítőkön kívül nem használunk vegyszert. Nem erőltetjük a bor tisztulását, inkább adunk neki időt, megvárjuk a természetes folyamatok végét. A lényeg, hogy minőségi, természetes, szép és finom borok kerüljenek ki a pincémből.