Japán teahortenziák (Hydrangea serrata, H. macrophylla)
Az ázsiai országokban régóta használják szárított leveleit teaként. A fillodulcin a hortenzia egyik izokumarin származéka, és egy olyan jól ismert természetes édesítőszer, amely 600-800-szor édesebb, mint a szacharóz. A szárított leveleket 12- 24 órával a felhasználás előtt vízbe kell áztatni, így barnás, édes folyadékot kapunk.
Kínai édes tea (Rubus suavissimus)
Levelei különféle kémiai összetevőket tartalmaznak, amelyek kiváló élettani funkciókkal rendelkeznek, így nemcsak teaként pompás, hanem ideális édesítőszer és még egészségügyi hatásai is lenyűgözőek.
A levelek legfőbb édes összetevője a rubusozid, ami a szacharóz ígéretes helyettesítője lehet, ha sikerül áthidalni termelésének akadályait -mivel erősen befolyásolják az éghajlati viszonyok-, valamint gazdaságosabbá és környezetbarátabbá tenni a kinyerését.
Azték édesfű (Lippia dulcis)
Közép-Amerikából származó évelő növény, amelynek leveleiben található hatóanyagainak köszönhetően íze ezerötszázszor édesebb a cukornál. Ez remek hír lenne, ha nem társulna hozzá kifejezetten magas arányban kámfor is. Amiatt ugyanis nem tanácsos nagyobb mennyiségben fogyasztani, különben mérgező lehet az idegrendszerre. Nem találtak rá írásos bizonyítékokat, hogy valaha is használták volna ételek vagy italok ízesítésére. Viszont Mexikóban a növényt a 19. század vége óta használják hivatalos gyógyszerként, köhögés, hörghurut, emésztési zavarok és magas vérnyomás kezelésére.